Podnik dostal své jméno po umělcích z nedalekého Národního divadla, kteří se sem chodili po odehraných představeních družit, zpívat a hrát na piano, které dlouhá léta patřilo k vybavení výčepu.

Tato ilustrace požáru Národního divadla v Humoristických listech vznikla tak, že do fotografického snímku již vyhořelé budovy domaloval neznámý tvůrce plameny
Jenom náhoda to být nemohla. Požár Národního divadla vyvolal před 140 lety žhář

Ačkoliv se U Zpěváčků chlubí nepřerušenou historií od roku 1865, dějiny pohostinství v těchto místech jsou mnohem delší. V 16. století se zde nacházely hospodářské budovy, z nichž jedna byla přeměněna na zájezdní hostinec.

Počátky hospody s pivnicí, jak je známe dnes, jsou spojeny s rodinou Stallichových, která začala podnik provozovat již zmíněného roku 1865. Za jejich éry sem docházeli umělci z Národního divadla, které vyrostlo v těsném sousedství jen tři roky poté.

Příjemný rodinný podnik

Za dlouhá desetiletí se toho zde změnilo jen málo, a možná právě to Pražany ke Zpěváčkům tak táhlo. V 70. a 80. letech se hospoda stala oblíbeným místem setkávání disidentů včetně Václava Havla. Po sametové revoluci však její lesk upadal a nakonec se prostory staly zanedbaným doupětem narkomanů.

Z nedokončeného kláštera se stal hostinec.
Místo kláštera vznikl hostinec. Zašlá sláva Velké hospody na Bílé Hoře

To se změnilo až v roce 2003, kdy byla hospoda vyklizena a díky úsilí nových majitelů přeměněna v útulný rodinný podnik. Ten nabízí jak pivo, tak i tradiční kuchyni, včetně vydatných snídaní, chlebíčků, různých masových specialit i moučníků. Majitelé si zakládají na tom, že suroviny pocházejí především od českých farmářů.