Podle jeho slov by trvání na této žalobě občanům městské části nepřineslo nic dobrého a pouze znamenalo průtahy v jiných připravovaných stavebních úpravách v souvislosti s Pražským okruhem. Přípravy na stavbu části okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi tak budou moci pokračovat.

Podání žaloby schválilo minulé zastupitelstvo letos v červenci. I v té době byl starostou Petr Měšťan, ale s žalobou nesouhlasil. Byl však přehlasován. Návrh v létě prosadili zástupci hnutí ANO a Hnutí občanů Počernic s podporou Pirátů. Podle nich stavba negativně ovlivní dopravní situaci v Praze 20 a povede ke zhoršení životního prostředí na území Horních Počernic.

S tím ale většinově nové zastupitelstvo ani starosta nesouhlasí. „Občané naší městské části potřebují, aby byla vybudována na našem území maximálně možná protihluková a další kompenzační opatření. Na našem území jsou místa, kde naprosto absentují jakákoliv protihluková opatření a narůstající intenzita dopravy je neúnosná,“ vidí hlavní problém Měšťan.

Podle svých slov je zastáncem konstruktivního vyjednávání a snahy o dosažení kompenzačních opatření, která dopravně Horním Počernicím uleví. „Vedení soudních sporů tímto nástrojem není,“ doplnil starosta Horních Počernic.