Je dobojováno. Nesmiřitelné armády bojovníků odložily své zbraně. Slavia– Sparta 5:7. Čtvrté hokejové dějství základní části sbalilo nádobíčko. Pražské derby zná vítěze. Podruhé se vtéto sezoně radoval mistr. Zápasový adrenalin se tak mohl rozplynout. Zatím na neurčitoudobu.

Fanoušci se rozdělili na dva tábory. Jako vždy. Ostrá a jasně zřetelná hrana mezi nimi. Jedni odešli rozradostnění, druzí vsobě marně dusili smutek ivztek. Jejich úhlavní nepřítel uspěl.

První se vutkání radovali domácí, ale jen chvíli. Rozhodčí Jeřábek, po poradě svideorozhodčím, branku neuznal. Branka nebyla na svémmístě. Osedm minut později se ale už skóre měnilo. Sparta se ujala vedení. Langhammer překonal Svobodu.

Hosté byli na koni, jak na ledě, tak vhledišti. Jejich bujaré veselí ovšem utnul Micka, který se vrátil po viróze do sestavy Slavie.

První třetina– 1:1.

Slabý to odvar časů následujících.

Ve druhé části hráči předvedli gólovou přehlídku. Dvacet minut pro silné nátury. Kardiaci byli vohrožení. Padlo šest branek! Zde je jejich výživný vývoj: 21:21– Micka 2:1, 21.35– Vaic2:2.

Pár momentů na uklidnění.

27:05– Sup 3:2. Sazka Arena bouřila. Do kotle ale přiložili sparťané. Ařádně.

35:06– Nedvěd 3:3, 35:37– Langhammer 3:4, 36:57– Ton3:5.

Šok, ochromení pro Růžičkovu eskadru. Parádní Show ale pro téměř třináctitisícové osazenstvo Sazka Areny neskončila.

Tep se všem ještě zrychlil.

Slavia srovnala. Bednář a Sup– 5:5.

Netík rozjásal Spartu. Definituvu si připsal vosbalení Nedvěd. Hokejový převrat na Slavii byl dokonán. Mistr srovnal letošní bilanci na2:2.

Kdo je tedy Praze lepší?

Slavia– Sparta 5:7

Třetiny: 1:1, 2:4, 2:2

Muž zápasu: Langhammer

Svoboda– Žižka, Kadlec, Jebavý, Vašíček, Drtina, Sloboda, Kolařík, Němeček, Sup, Tomica, Beránek, Klepiš, Bednář, Růžička ml., Vondrka, Hruška, Rataj, Micka, Doležal, Sklenář. Trenér: Růžička.

Duba– Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, J. Hanzlík, Černošek, Tabaček, Protivný– P. Ton, Sivek, Netík– Melichárek, P. Nedvěd, Vondráček– Dragoun, Langhammer, Vaic– Hromas, Švagrovský, Podlešák– Mrňa. Trenér: Výborný.

Branky: 15.Micka (Doležal), 22.Micka (Sloboda), 28.Sup (Bednář), 51.Bednář (Kadlec), 53.Sup (Micka)– 12.Langhammer (Vaic), 22.Vaic (Hanzlík), 36.Nedvěd (Sivek), 36.Langhammer (Vaic), 37.Ton (Netík), 55.Netík (Vykoukal), 59.Nedvěd (Langhammer). Rozhodčí: Jeřábek– Guth, Hejduk. Vyloučení: 7:7, navíc Černošek (Spa) 10.minut. Využití: 1:3. Voslabení 0:1 Diváci: 12536.