Prvním kandidátem za KDU-ČSL je na pátém místě zastupitel Prahy 12 a lékař Tom Philipp. Benda je na třetím místě listiny, čtvrtý je Feri, šestý Svoboda a sedmý další občansko-demokratický poslanec Pavel Žáček. Na osmé pozici pedagožka a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS, na devátém místě Kolář a první desítku uzavírá farmaceut a zastupitel hlavního města Prahy Petr Fifka, kandidát ODS.

Pekarová Adamová dnes jako zásadní priority vyzdvihla podporu živnostníků a podnikatelů zasažených koronavirovou krizí, flexibilnější trh práce nebo zřizování dalších sociálních služeb. Důraz chce Spolu klást také na ekologii a ochranu ovzduší.

Kandidátka je plná známých jmen

Černochová mezi své programové priority zařadila udržení prozápadního směru české politiky a transatlantické vazby a také školství. Za důležité považuje, aby se prezenční výuka vrátila na všechny úrovně školství včetně středních a vysokých škol.

Philipp má za důležité rychle převést zdravotnická zařízení do běžného režimu, dalšími prioritami jsou pro něj rodina a doprava. Například na 15. místě kandidátky se nachází tlumočník a někdejší kandidát do Senátu či Evropského parlamentu Hayato Okamura za KDU-ČSL.

Koalici Pirátů a STAN do voleb v metropoli povede poslankyně Olga Richterová (Piráti). Kandidátku ČSSD v Praze má vést bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, s ohledem na vnitrostranický vývoj se to však ještě může změnit. Vládní ANO zatím o kandidátech jasno nemá, stejně jako SPD.

Prvních deset kandidátů na pražské kandidátní listině koalice Spolu

Pořadí Jméno Povolání Strana
1. Markéta Pekarová Adamová předsedkyně TOP 09, poslankyně TOP 09
2. Jana Černochová starostka Prahy 2, poslankyně ODS
3. Marek Benda poslanec ODS
4. Dominik Feri poslanec, právník TOP 09
5. Tom Philipp lékař, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN KDU-ČSL
6. Bohuslav Svoboda lékař, poslanec ODS
7. Pavel Žáček historik, pedagog, poslanec ODS
8. Renáta Zajíčková pedagožka, starostka Prahy 5 ODS
9. Ondřej Kolář starosta Prahy 6 TOP 09
10. Petr Fifka farmaceut, zastupitel hlavního města Prahy ODS

Zdroj: Koalice Spolu