Letos celopražskou kandidátku s největší pravděpodobností povede jeho předseda, advokát Karel Fischer. „Na rozdíl od minulých voleb letos postavíme kandidátku ve všech 57 částech Prahy včetně těch největších, kde nasadíme několik bývalých nebo současných starostů, z nichž někteří minule reprezentovali jiné subjekty. Konkrétní jména zveřejníme, až budou kandidátky kompletní,“ řekl Pražskému deníku Fischer. Podle něj je podmínkou pro zapsání na jakékoliv místo celoměstské kandidátky předchozí zkušenost z komunální politiky.

Fischer sám byl na začátku století opozičním zastupitelem Prahy i Prahy 1 v barvách ODA. V minulých volbách hnutí finančně podpořil a kandidoval za něj na primátora podnikatel a tehdejší starosta Koloděj Zbyněk Passer, bratr miliardáře Radima Passera. Spolupráce s ním už ale skončila.

Podle současného šéfa jeho formace usiluje o Prahu maximálně decentralizovanou. „Magistrát by se měl starat jen o základní oblasti – dopravu, školství, sociální podporu. To ostatní mají přímo řídit městské části, jejichž starostové znají konkrétní problémy a potřeby nejlépe,“ nastínil cíle hnutí Pro Prahu jeho šéf.