Letohrádek v hodnotě zhruba 100 milionů korun v roce 2006 získal bezúplatně Nadační fond Vincentinum. Ten se zavázal k provedení rekonstrukce a využití objektu k veřejnému účelu. Měl tam být stacionář pro bezdomovce, ubytovna pro studenty a výukové centrum. Společnost, jejímž spoluzakladatelem byl bratr exministra Cyrila Svobody Josef, však tento projekt nenaplnila.

Rekonstrukce vůbec nebyla zahájena a Nadační fond Vincentinum se záhy snažil o změnu územního plánu, aby místo letohrádku mohl postavit bytový dům. S tím radnice Prahy 6 nesouhlasila, načež byl bezprostředně před volbami 2010 podepsán dodatek ke smlouvě, že nadace může areál vyměnit za jiné pozemky.

Nadace pak převedla areál neprůhledné developerské společnosti Limes Romanus výměnou za pozemky u Berouna, na nichž by měl být vybudován objekt pro charitativní činnost. V lukrativní oblasti na Břevnově by pak firma Limes Romanus chtěla postavit komerční dům pro seniory a luxusní oční kliniku.

Ministerstvo v červenci udělilo nadačnímu fondu pokutu 48,5 milionu korun za nesplnění dohody o charitativním využití letohrádku. Člen vedení nadace Karel Kloud však pokutu odmítá a Hospodářským novinám řekl, že podle smlouvy měl fond na uskutečnění záměru 25 let. Případ tak zřejmě skončí u soudu.

Kriminalisté, kteří v úterý navštívili ministerstvo obrany, nechtěli kvůli probíhajícímu vyšetřování sdělovat, čeho se výslechy týkaly. Mlčí i ministerští úředníci. „Já vám přece nemůžu říct, co po nás policie chtěla. Ale ano: když chce někdo něco k majetku, tak jde za mnou," uvedl Vylita.