Poradna je určena pro obyvatele Prahy 10 a především pro rodiče končící rodičovskou dovolenou, čerstvé absolventy, osoby nad 50 let věku a osoby se zdravotním postižením, tedy skupiny, které jsou na trhu práce nejvíce znevýhodněny.

V nové poradně jim bude 
k dispozici řada odborníků, jmenovitě z oboru psychologie, personálního poradenství a osobního rozvoje a z oblasti pracovního práva. „Zmíněné obory jsme zvolili tak, aby se naše služby nekřížily s již fungujícím poradenstvím, které poskytuje Úřad práce a Městská část Prahy 10.

Jsme přesvědčeni, že naši odborníci 
z oblasti psychologie pomohou lidem ve složité životní situaci opět najít motivaci a nový životní elán. Od expertů 
v oblasti personalistiky si slibujeme správné nasměrování našich klientů na trhu práce, právníci zase nastíní možné řešení situací, ve kterých se klienti mohou vyskytnout například po nástupu na nové pracoviště,“ uvedla Lucie Čunderlíková, mluvčí občanského sdružení Desetsil.

Možnosti ve zmíněných třech oblastech

Jeho primárním záměrem podle mluvčí Čunderlíkové 
v žádném případě není plnohodnotně suplovat odbornou praxi psychologů a služby advokátních kanceláří, ale především potřebné osoby nasměrovat a ukázat jim, jaké mají možnosti ve zmíněných třech oblastech.

„Radnice Prahy 10 s organizací Desetsil spolupracuje 
v rámci komunitního plánování sociálních a návazných služeb. Nová služba vhodně doplní již stávající síť sociálních a návazných služeb pro občany Prahy 10. Vítáme, že na Praze 10 bude nově nabízeno 
i poradenství, které se bude komplexně zabývat nejen praktickými záležitostmi spojenými s nezaměstnaností, ale bude usilovat i o zlepšení duševního rozpoložení klientů bez práce,“ uvedl starosta „desítky“ Bohumil Zoufalík.

Poradna vznikla s přispěním radnice Prahy 10. Klienti budou mít nárok na konzultace zdarma.