Kandidovat do horní komory parlamentu je podle něj jedna z možností. "Na předsednictvu KDU-ČSL jsme o tom takto předběžně hovořili," sdělil ČTK. "Jsem místopředsedou KDU-ČSL a rozhodně se nechystám veřejný prostor vyklidit," citoval web Parlamentní listy Hermana.

Daniel Herman.
Herman by považoval za úspěch zisk KDU-ČSL přes sedm procent

Byl ředitelem ÚSTR


Hermana, jedničku na pražské kandidátce, ve sněmovních volbách přeskočil z druhého místa pražský zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Herman věřil, že se straně podaří dosáhnout přes sedm procent voličských hlasů, nakonec dostali lidovci těsně přes potřebných pět procent. Říkají, že v kampani nedokázali dobře prodat svůj program.
Před poslaneckým angažmá byl Herman ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. Kvůli výpovědi se soudil. Letos soud rozhodl, že jeho odvolání z funkce ředitele bylo právně v pořádku, ale následná výpověď je neplatná.

Daniel Herman.
Daniel Herman: Musíme přesvědčit společnost, aby chtěla euro

Herman se loni názorově střetl s prezidentem Milošem Zemanem. Ten zamýšlel udělit státní vyznamenání Hermanovu příbuznému, pamětníku holokaustu Jiřímu Bradymu; nakonec tak ale neučinil, údajně proto, že se Herman setkal s dalajlamou.