Hlavní myšlenkou závodu bylo spojování lidí bez ohledu na věk či zdravotní postižení. „Udělali jsme smíšené dvojice ve třech kategoriích muž a žena, junior a senior a postižený a nepostižený," uvedl Volf. Nejvíce týmů závodilo v kategorii muž a žena, kde se do soutěžení zapojilo jedenáct dvojic. Týmů zdravého sportovce s hendikepovanými bylo sedm a závodu se zúčastnili také dva zasloužilí závodníci z Triatlon Clubu Vyšehrad, jejichž věk dohromady činil úctyhodných 153 let.

První disciplínou bylo plavání, kde závodníky překvapila studená voda. „Nejnáročnější byla jednoznačně voda. Koupila jsem si neopren, protože jsem pochopila, že v plavkách to nedám," popsala svoje dojmy závodnice Hanka Salajková. Dodala, že i s neoprenem doplavávala z posledních sil. Podobně to viděl i další ze závodníků Filip Štupl. „Voda měla osmnáct stupňů. Když se vlezlo do vody, tak se ještě asi pět minut čekalo na start, takže jsme trochu vymrzli, ale pak už to bylo dobré," popsal. Po plavání přišla na řadu cyklistika na dvacet kilometrů dlouhé trase. Následně se závodníci zpátky na Střeleckém ostrově chopili luku a šípů. To byla pro řadu návštěvníků nová zkušenost, kterou ale vesměs zvládli bez větších problémů. Poslední disciplínou byla kanoistika, kdy se týmy vydaly směrem ke čtyři kilometry vzdálenému cíli na konci mostu Legií.

Právě pestrost disciplín byla pro Heřmana Volfa důležitá. „Není to prvoplánově o boření rekordů, ale o tom, abychom si šli společně všichni zasportovat a disciplíny byly pestré," vysvětlil. Akci ocenil i veterán triatlonu Jaroslav Bednář z Triatlon Clubu Vyšehrad. „Máme radost, že takovéto akce dělají, protože to je napříč společností. Mladí, staří, hendikepovaní. To je bezvadný pocit a mám z toho velkou radost," řekl.