Podle jejího předsedy Alberta Kubišty naposledy zasedla dvanáctého prosince a pokračovat v debatě hodlá opět v lednu příštího roku. „Bavili jsme se hlavně o typech veřejných prostranství, které by byly pro pojmenování po bývalém prezidentovi vhodné," říká Kubišta. Prý se rovněž hovořilo o složitosti procesu pozměnění názvu veřejného místa.

„Je třeba brát v potaz, že rozhodnutí něco přejmenovat, je obrovským zásahem do života města i běžného občana," upozorňoval. Úspěch proto zaznamenal návrh přejmenovat část Rašínova nábřeží na Havlovo nábřeží, který zazněl v samotném závěru jednání.

Členové komise jej ocenili hlavně z toho důvodu, že jde o lokalitu těsně spjatou s osobností Václava Havla a navíc v místě nebydlí velký počet lidí. Nebyl by proto problém s davovými změnami adresy v občanských průkazech a jiných dokladech místních obyvatel.

Podobně před časem argumentoval také občanský aktivista Petr Vilgus, který neúspěšně navrhoval přejmenovat Jiráskův most. Místopisná komise naopak stále zvažuje pokřtít Havlovým jménem nový most v Troji.

„Je to stavba celoměstského významu," zdůvodnil resortně odpovědný radní Lukáš Manhart. Nejen podle Vilguse by ale tento krok byl absurdní. „Pan Havel byl odpůrcem tunelu Blanka a most v Troji je jeho součástí," vysvětlil.

Havlův blízký přítel architekt Bořek Šípek se v této souvislosti obává „inflace jména Václava Havla." „Pojmenování letiště bylo správné, podpořil bych snad i přejmenování části Rašínova nábřeží, ale most v Troji nikoliv," sdělil Šípek Deníku.