„Příčina je stále všetření, avšak snejvětší pravděpodobností došlo ke zkratu vkabelovém přívodu trafostanice,“ řekl Deníku zástupce velitele zásahu Miloš Němec. Dále podotkl, že na místě zůstane již jen četa hasičů, která bude ještě nějakou dobu místo požáru zajištovat.

Ředitel pražských hasičů Dalibor Gosman Deníku sdělil, že požár byl nahlášen v17.13hodin. „Otevřený oheň vypukl vprostoru, kde jsou elektrorozvody. Vsoučasné době je oheň uhašen, zahájeno odvětrávání a vyšetřování příčin,“ řekl Gosman. „Na místě zasahovalo 40mužů, šest cisternových vozů, jeden vůz se žebříkem a dva protiplynové vozy. Nemáme žádné zprávy ozranění, ani onadýchání se zplodin,“ upřesnil Gosman.

Podle něj na intenzivní zakouření reagovalo 105čidel, která spustila poplach pro celý objekt včetně rozhlasových hlášení. Zdůraznil, že protipožární zajištění objektu se po technické stránce osvědčilo. Vyzdvihl součinnost hasičů, kteří odvedli kvalitní práci. Drobný problém vznikl pouze sněkolika Ukrajinci, kteří nerozuměli evakuačnímu hlášení, ale ito se zvládlo.

Městská doprava vprostoru náměstí Republiky byla ve směru na Čechův most odkloněna. „Tramvaje jezdí kBílé labuti a přes Těšnov na stanici Vltavská. Ve směru od Čechova mostu na náměstí Republiky doprava zůstala zachována,“ řekl Deníku pracovník informačního centra pražského dopravního podniku.

Nepříjemnosti doprovázejí stavbu Palladia už od počátku

Září 2006 Stavební odbor radnice Prahy 1 řeší porušování hlukových limitů a prašnosti souvisejících se stavbou. Padají i pokuty.

12. ledna 2008 V garážích obchodního centra se zastřelil muž, kterého policisté viní z vyloupení několika bank. Strážci pořádku ho vyzvali k legitimování v baru na Masarykově nádraží. Muž poté běžel až na Náměstí Republiky, kde se pravděpodobně zastřelil.

20. února 2008 V podzemních garážích vypukl požár. Stovky lidí hasiči evakuují.