VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Miškovic mají hodně nabitý podzim

Praha - Od konce letošních letních prázdnin měli hasiči opravdu napilno. Ti dospělí se účastnili několika akcí pro děti a veřejnost, ti mladší pak absolvovali další soutěže. Hasiči se zúčastnili řady akcí, jako byla třeba ta 20. září pořádaná Městskou částí Prahy 9 Prosecký podzim, Prosecká pouť, nebo 3. října Čakovické posvícení na náměstí Jiřího Berana, kde zajištovali celý den dozor.

26.10.2015
SDÍLEJ:

Sbor dobrovolných hasičů z Miškovic a jeho oddíl Mladých hasičů je hodně aktivní.Foto: Lukáš Horský

„A mezitím proběhly čtyři odborné stáže členů naší čakovické jednotky u Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. V rámci stáží hasiči drželi čtyřiadvacetihodinovou pohotovost na hasičské stanici číslo 10 v Satalicích. Při tom se v několika blocích školili, například v užívání speciálních ochranných obleků, zejména protichemických. Zároveň získávali informace o různých typech činností," řekl Lukáš Horský, člen SDH Miškovice.

„Nezůstali však jen u teorie, takže během stáží, vyjela naše jednotka spolu s družstvy hasičského sboru i k několika případům jako třeba k požáru lesa do Újezdu nad lesy, k požáru chaty v pražských Vysočanech nebo k případům technického rázu jako vyproštění osoby z výtahu," pokračoval Lukáš Horský.

„Naše jednotka pomáhá také při práci s naší hasičskou mládeží, která se pravidelně schází každé pondělí od 16 hodin na hasičské zbrojnici, zajištuje dopravu na tréninky a závody mladých hasičů," doplnil Horský.

Perný program mladých hasičů

Závodní sezona začala už v sobotu 19. září Memoriálem Josefa Bednáře v požárním útoku, který pořádal pražský sbor dobrovolných hasičů v Lipencích. „Tam jsme se s naším družstvem v kategorii mladších dětí ve složení Aišman, Buryška, Slavíková, Pončíková, Ducháček, Krnáč, Nekvasil umístili na krásném 6. místě z celkově 12 družstev z celé Prahy," chválí své svěřence Lukáš Horský, který je vedoucím kroužku Mladých hasičů.

A hned následující den se pokračovalo na Proseku. „S naší jednotkou a hasičskou mládeží jsme se zúčastnili akce pro děti a veřejnost pořádanou Městskou částí Prahy 9 s názvem Prosecký podzim v Parku Přátelství. Nechyběly zde ukázky hasičské techniky našeho sboru a plno soutěží pro děti, jako stříkání na terč, hasičské frisbee nebo překážková dráha. Na závěr celého dne nesměla chybět oblíbená pěna," vzpomíná Lukáš Horský.

Sbor dobrovolných hasičů z Miškovic a jeho oddíl Mladých hasičů je hodně aktivní.

V sobotu 3. října pak kroužek Mladých hasičů přijal výzvu od kolegů hasičů z Veleně na Nultý Srandamač 2015. „Vše dopadlo na výbornou a v konkurenci třech družstev jsme obsadili první příčku. Nakonec vyzvalo smíšené družstvo žen (Miškovice, Řepy, Řeporyje a Veleň) místní mužské, narychlo sestavené družstvo a ženy muže ladně porazily," doplňuje.

Další ze závodů se konal 10. října a miškovický oddíl se jej zúčastnil s pětičlennou hlídkou ve složení Slavíková, Pončíková, Aišman, Buryška, Jančav. Šlo o celopražský závod požární všestrannosti, kde děti závodily v disciplínách jako střelba ze vzduchovek, orientace na mapě, zdravověda či uzle a i když běžely úplně poprvé, umístily se na krásném 18. místě z celkového počtu 24 hlídek v této kategorii.

Autor: Michal Káva

26.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Petr Gazdík.
5

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Hodnota ukradených kol klientů pojišťoven v Česku v letošním roce vzrostla. Častěji se kradou dražší, předem vytipované bicykly, na něž se soustředí organizované skupiny zlodějů, vyplývá z ankety ČTK mezi tuzemskými pojišťovnami.

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení