Odborníci však upozorňují, že ne vždy se jedná o banální a veselou historku. Kočky v současném chladném počasí vyhledávají teplo a právě prostředí v motoru je jejich oblíbeným místem. Řidiči pak mnohdy nevědomky auto nastartují a kočkám způsobí vážná poranění.

Proto odborníci radí v nadcházejícím zimním období prostory motoru před jízdou zkontrolovat. V případě spěchu by měl řidič alespoň důkladně zaklepat na kapotu u motoru, což řadu plachých koček vyžene.

Kočku z motoru zachránil až veterinář

Zkušenost s kočkou v motoru mají například strážníci v Olomouci. Před čtyřmi lety se na ně obrátila mladá řidička s tím, že jí do motorového prostoru auta zalezla agresivní kočka, kterou se nedaří dostat ven. Zvíře uvázlo ve voze zaparkovaném v olomoucké Handkeho ulici, kam po oznámení na tísňovou linku městské policie následně dorazila hlídka. Strážníci ale při prvním pokusu o vyproštění kočky nebyli o moc úspěšnější než pětadvacetiletá řidička.

„Kočka byla agresivní a bylo obtížné ji z místa dostat. Strážníci proto přivolali veterinárního technika, který ji dočasně uspal. Po vyproštění z vozu si pak kočku převzal a převezl ji na odborné ošetření,“ popsal tehdy mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.