"Od půlnoci do dnešních 14:00 evidujeme 62 událostí spojených se silným větrem. Aktuálně zasahujeme na sedmi místech," uvedli hasiči po 14:00 na twitteru.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka řekl, že jde většinou o drobné události. Vedle spadlých stromů a větví hasiči dostali hlášení třeba o nakloněných stromech hrozících pádem nebo o uvolněném plechu na římse. "Není to nic velkého," uvedl mluvčí.

V pohotovosti bylo kvůli výstraze před větrem 11 jednotek dobrovolných hasičů. Od půlnoci se situace uklidnila.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek pozdě večer na období do dnešních 01:00 zvýšil stupeň nebezpečí na velmi silný vítr. Ve středních, východních a jižních Čechách a na Českomoravské vrchovině meteorologové očekávali krátkodobé nárazy větru až kolem 90 kilometrů v hodině.

Do Botiče ve Vršovicích sjelo osobního auto.
Hasiči lovili auto z Botiče. Proud unášel vůz i s řidičem zhruba kilometr

Pražský magistrát před půlnocí vyzval občany, aby nechodili do lesů, parků a na další podobná místa. "Zároveň doporučujeme, abyste byli obezřetní i při Vašich cestách po Praze," napsal magistrát na twitteru.

Z bezpečnostních důvodů se pro návštěvníky v sobotu neotevře pražská zoologická zahrada. "Vážení návštěvníci, dnes (19. 2.) je v důsledku silného větru zoologická zahrada uzavřena. Omlouváme se a děkujeme za pochopení!," uvedla zoo na svých webových stránkách.

Farmářské trhy na Karlínském náměstí v Praze 8.
OBRAZEM: Karlín opět provoněly květiny a čerstvý chléb. Farmářské trhy jsou zpět

Situace byla během páteční noci mnohem klidnější než ve čtvrtek, kdy hasiči v Praze během dne zasahovali u 130 událostí spojených se silným větrem. Jednalo se hlavně o popadané stromy a uvolněné plechy na střechách.