Vila v Praze 6, kde je nyní umístěná i malá výstava autorových reprodukcí, prošla před několika lety velkou rekonstrukcí. V letošním roce zde začala fungovat oční klinika Lensi. „Jsem rád, že se k nám informace o tak významném obyvateli tohoto domu dostala. My tak můžeme nabízet nejen oční péči, ale těžit i z krásné tvůrčí energie, která mezi těmito zdmi zůstala přítomna,“ řekl lékař a zakladatel kliniky Tomáš Holohlavský.

Pouštění draků na Letenské pláni pro podporu  dětí z Afgánistánu.
Nad Letnou létali draci pro svobodu vzdělávání

Autorův syn Petr Krum připomněl otcův pohnutý životní příběh, který si nezadal s obsahem románů a komiksů, jež doprovodil svými originálními ilustracemi. „Jako jihlavský Němec byl za druhé světové války odveden do Wehrmachtu a bojoval na východní frontě, kde přeběhl a vstoupil do československé jednotky. Bojoval tak i na Dukle a před návratem domů dokonce skončil na dva roky v zajateckém táboře,“ popsal mimo jiné Petr Krum.

Kromě mayovek ilustroval Krum téměř stovku dalších knih. Nelze opomenout Křižáky Henryka Sienkiewicze, romány Jaroslava Foglara, Waltera Scotta nebo Jacka Londona.