Radnice na tuto akci, která zahrnuje prohlídku trojské zoologické zahrady spojenou s projížďkou po Praze v mikrobusech s výkladem o zajímavých místech metropole, vyčlení finanční dar 50 tisíc korun. Jedná se o finanční prostředky, které městská část získala z rozpočtu pražského magistrátu z provozu výherních hracích automatů a jsou určeny na financování programů v oblasti sociální.

V případě nepříznivého počasí nahradí prohlídku zoo návštěva Trojského zámku. „Akce je určena zejména seniorům, kteří jsou odkázáni na pomoc jiné osoby, a tak tráví svůj čas většinou pouze mezi čtyřmi stěnami. Je to ten nejlepší způsob, jak staré lidi potěšit, je mezi nimi hodně takových, kteří by si sami takovýto výlet z různých důvodů dopřát nemohli," uvedla místostarostka Prahy 2 Kateřina Jechová.

Občanské sdružení Život 90 poskytuje seniorům pomoc v nejrůznějších krizových situacích, ale zaměřuje se také na nabídku volnočasových aktivit pro Pražany v důchodovém věku. Poskytuje široké spektrum sociálních služeb, včetně bezplatného sociálního poradenství a telefonní krizové a poradenské linky pro seniory.