Z webu praho.nevyhazujto.cz zřejmě uniklo přes 30 tisíc přihlašovacích údajů. Hackerský útok nejspíš využil patrně špatného zabezpečení stránek. Problém je v tom, že podle expertů lidé často používají jedno heslo k více internetovým službám. Bohužel i k bankovnictví.

Podle vývojáře aplikací na serveru Lupa.cz Michala Špačka pražský web přihlašovací údaje neposílá zabezpečeným způsobem. „Celkem v databázi webu Nevyhazujto bylo necelých 35 tisíc e-mailů a hesel v čitelné podobě. Nemalou část z nich, odhaduji většinu, již někdo získal a zveřejnil," říká.

Hesla uživatelů magistrátního bazaru objevil již koncem minulého roku v masivní databázi 1,4 miliardy přihlašovacích jmen a hesel v čitelné podobě. "Byla to již minimálně od srpna známá kompilace dříve uniklých dat, ten soubor nebyl výsledkem nějakého nového útoku," říká na webu Lupa.cz a varuje: "Pokud máte na Nevyhazujto účet, považujte heslo k němu za uniklé, a to do doby, než provozovatel neprovede nápravu. Pokud ho používáte i jinde, tak si ho všude jinde změňte a přestaňte používat jedno heslo na více místech."

„Chyba byla okamžitě opravena,“ sdělil pro web iDnes.cz Roman Kmoníček, jeden ze zakladatelů firmy, která server Nevyhazujto provozuje. „Jakmile ověříme všechny ostatní metody a bezpečnost, budeme uživatele informovat a pošleme link pro obnovení hesla do konce tohoto týdne.“