„Doufám, že to s tím zmizelým graffiti na Karlově mostě bude jako s podskalským strašidlem a velmi rychle kolem tohoto podivného až mystického úkazu vyrostou stánky s párky, pivem a všichni se tam budou srocovat a každou noc čekat, co zmizne dál,“ napsal komik Jaroslav Cerman na facebookový profil v narážce na bájné postavy z dob rakousko-uherské monarchie na území dnešní Prahy 2 poblíž oblíbené Naplávky.

V Horské ulici řádilo kdysi škrtící strašidlo, z dřevařské ohrady u Turků se ozývaly divné zvuky a čas od času staršidlo ruší noční klid i dnes v oblasti ulic Trojické nebo Pod Slovany. Mezi ulicemi Botičská, Na Slupi, Neklanova a vltavským nábřežím se zase zjevoval velký černý pes.

V noci na 28. července 2019 někdo odstranil graffiti z Karlova mostu.
Očištění Karlova mostu bylo neodborné. Se sprejery nakonec bude soud

Podle Cermanovy nadsázky se duchové teď přesunuli po Vltavě až ke Karlovu mostu. Marketér Martin Jaroš nápad se zřízením jakéhosi poutního místa okomentoval tak, že by na Kampě mohl vzniknout takzvaný „Trdelníkový trojúhelník“, kde by se ztrácely věci. Existenci temných sil v ulici U Lužického semináře dokázal další diskutující tím, že mu tam kdysi zmizela peněženka.

Žádný grafit tam nebyl

Mnoho uživatelů vtipkovalo o odstranění graffiti z pilíře Karlova mostu v souvislosti s rychlostí oproti plánu památkářů a magistrátní firmy Technická správa komunikací (TSK), podle níž byl tento čin proveden neodborně a restaurátor bude muset chráněnou památku zřejmě znovu vyčistit, případně kámen opravit. „Pochvala pro čistící komando, nemohli by se kouknout i na D1?“ zněl jeden z komentářů, který narážel na pomalou rekonstrukci hlavní české dálnice.

V noci na 28. července 2019 někdo odstranil graffiti z Karlova mostu.
Karlův most je opět čistý. Graffiti v noci na neděli záhadně zmizelo

Objevily se také legrační fotomontáže. Tomáš Břínek alias TMBK pro Reflex k čistému pilíři přidal představitele Anatolije Ďatlova ze seriálu Černobyl. Zástupce hlavního inženýra tamní atomové elektrárny řídil 26. dubna 1986 bezpečnostní test na reaktoru č. 4, který vybuchl a způsobil největší jadernou katastrofu v dějinách. „Žádný granit nehoří, protože tam žádný není,“ tvrdil arogantní Ďatlov v seriálu námitkám podřízených kolegů. „Žádný grafit tam nebyl,“ napsal TMBK k fotce Karlova mostu.

Další koláž „viní“ z nevyjasněného vyčištění filmové Chobnotnice z II. patra. Zelená a Modrý se přeci díky Evě a Honzíkovi pohybovaly kolem nedaleké Čertovky, takže mohou patřit mezi podezřelé. Na internetu se záhadě s graffiti podivuje i John Travolta. Jeden z vtipálků zase přisoudil odstranění čmáranice o rozměrech pět krát dva metry Winstonu Wolfovi v podání Harveyho Keitela, který pomohl Travoltovi alias Vincetu Vegovi a Julesovi Winnfieldovi (Samuel L. Jackson) v legendárním filmu Pulp Fiction. Wolf se specialozoval na uklízení mrtvých těl. Proč by tedy nezvládl vyčistit Karlův most?

Posprejovaný Karlův most
Restaurátoři se pustili do práce. Graffiti z Karlova mostu zmizí do půlky srpna