„Děkuji za všechny e-maily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce," napsala Gottová na webu.

Vizualizace z prověřovací studie uvažovaného území. Nejedná se o konečnou podobu.
Sál Karla Gotta v parku Sacre Coeur? První studie už je na světě

Mluvčí Gottových Aneta Stolzová serveru Blesk.cz řekla, že Gottová na konceptu zpěvákova hrobu spolupracovala s akademickým architektem Jiřím Deýlem a inženýrem Pavlem Štruncem.

Rozloučit se přišlo skoro 50 tisíc lidí

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Fanoušci se mohli s oblíbeným zpěvákem rozloučit v pátek 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 tisíc lidí.

Poslední rozloučení s Karlem Gottem v Praze

O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s Gottem rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl zároveň dnem státního smutku. Zpěvákovy ostatky pozůstalí nechali převézt do motolského krematoria ke zpopelnění.

Bertramku zaplavily květiny

Pietním místem se ihned po oznámení zpěvákova úmrtí stala spontánně pražská Bertramka, kde zpěvák dlouhá léta žil. Lidé tam řadu dní nosili svíčky, květiny, fotografie a další předměty. Dary ulici u vily zcela zaplavily.

Vila Bertramka 8. října 2019

Pietní místa vznikla na řadě míst Česka. Jedním z nich byl třeba Újezd u Svatého Kříže na Rokycansku, kam Gott jezdil od dětství za příbuznými a kde jsou pohřbeni Gottovi rodiče.

Vánoční stůl s křišťálovými sklenicemi na sekt
Jak si zpříjemnit Štědrý večer? Vytvořte si kouzelný sváteční stůl

Plánek s vyznačením hrobu Karla Gotta.Zdroj: karelgott.com