Kvůli kolice a následnému podávání léků byly Kijivu i Tatu přes víkend odděleny od zbytku skupiny, v pondělí 6. srpna 2007 je chovatelé přemístily zpátky k ostatním gorilám. Výběh lidoopů byl pro veřejnost uzavřen. „Stav v pavilonu goril je ideální, všechno se vrací do svých starých kolejí. Kijivu od nás dokonce přijímá pití a také už i jedla,“ řekl vrchní chovatel pavilonu goril Marek Ždánský.

Zoologická zahrada pravděpodobně najede na normální rytmus už 7. srpna 2007. Chovatelé budou od brzkého rána situaci monitorovat a do doby než se zahrada otevře rozhodnou jestli pavilon zpřístupní pro veřejnost nebo ne.

Pražská zoologická zahrada musela pavilon goril uzavřít v neděli 5. srpna 2007. Kijivu, matku dvouměsíčního gorilího mláděte Tatu, totiž trápila střevní kolika a o svého potomka se úplně přestala starat. Péči o malou gorilu musely převzít ostatní samice. Malého Tatu se ujala hlavně jedna z vůdkyň tlupy Shinda. Starostlivost v některých momentech převzal i samec Richard a malá Moja. Nemocná Kijivu dostala antibiotika a již od nedělního večera se její stav postupně zlepšoval. Gorila začala mít zdravotní problémy v sobotu ráno, zvracela a trápil jí průjem. Vzorky trusu vedení ZOO odeslalo k laboratornímu vyšetření. Výsledky by měly být známy 7. srpna 2007.