Sekyra Golf Resort má v úmyslu v areálu vypěstovat čtrnáct hektarů lesa, postavit devět umělých jezer a protkat hřiště stezkami pro pěší. "Areál propojí upravenou zelení zámky Ctěnice a Vinoř a zříceninu hradu Jenštejn," řekl Euru starosta Vinoře František Švarc, který hřiště vítá. Dosud je na místě budoucího hřiště malá louka na cvičné odpaly a pole.

Někteří občané Vinoře však se starostou nesouhlasí a hřiště odmítají. "Hřiště tu nechci a můj názor rozhodně není ojedinělý," tvrdí Libuše Pincová, které těsně vedle zahrady Sekyra Group staví obytný dům. Pincová vyjádřila obavu, aby místo hřiště nevznikly na pozemcích bytové domy.

Hodnotu celé investice společnost Sekyra Group nezveřejnila, podle odhadů Eura by mohlo jít až o 150 milionů korun a návratnost by se měla pohybovat mezi 12 a 15 lety. Projekt počítá s méně než osmdesáti hráči o víkendech a polovinou ve všední dny. Plnohodnotné hřiště Praze zatím chybí; dosavadní čtyři areály na území hlavního města nabízejí shodně pouze devět jamek.

Golf je v Česku na vzestupu a Česká golfová federace předpokládá, že počet aktivních hráčů bude v budoucnu narůstat stále rychleji. Nyní federace registruje více než 33.000 hráčů ve 114 klubech. Za dva roky, kdy by měl být areál ve Vinoři v plném provozu, jich však může být podle ředitele společnosti Sekyra Golf Resort Luboše Klikara až 50.000.