Generální ředitel Lesů České republiky Jiří Holický totiž připustil, že by se v budoucnu mohlo začít vyjednávat o pronájmu příslušných pozemků s firmou Forest Golf Resort. Podle Holického ale tato firma předtím musí uspět v územních a správním řízeních, která by kvůli stavbě hřiště změnila statut části Klánovického lesa.

Vyjádření Lesů ČR zaskočilo vedení klánovické radnice, které je proti výstavbě hřiště. „Krokem generálního ředitele jsme silně znepokojeni a zásadně s ním nesouhlasíme,“ uvedl starosta Ladislav Hrabal a dodal: „O změně postoje jsme se dověděli z kopií dopisů určených primátorovi Prahy a ministru pro místní rozvoj. Oficiálně nás nikdo neinformoval.“

Radnice se netají rozhořčením

Rozhořčené stanovisko radnice vyvěsila na svých webových stránkách. „Obrat přichází krátce před plánovaným rozhodováním pražského městského zastupitelstva o změně územního plánu,“ píše se v něm.

Se současným postojem Lesů ČR nesouhlasí také občanská sdružení.

„Je s podivem, že člověk, který několikrát ústy mluvčího Lesů prohlašuje na veřejnosti, že les neprodá ani nepronajme a písemně předá toto stanovisko v polovině dubna starostovi Klánovic, najednou tvrdí, že vždy byl pro golf a že je to jediné východisko, jak tyto lesy využít,“ uvedl Boris Procházka z občanského sdružení Za Klánovický les.

Podle generálního ředitele Lesů ČR Jiřího Holického nejde o změnu názorů, ani o rozhodnutí, které posunuje výstavbu hřiště kupředu.

Změna územního plánu

„Výstavba hřiště je závislá na změně územního plánu a správním řízení. Na těchto rozhodnutích se nepodílíme,“ uvedl Holický. Společnost Forest Golf Resort Praha, která usiluje o změnu územního plánu, zatím další vývoj událostí nechtěla komentovat.