Děkujeme, že chcete spolu s námi vytvářet Lepší svět! O dalších třech vybraných projektech se dočtete zítra. Hlasovat pro vybraný projekt můžete na: globus.cz/o-globusu/spolecenska-odpovednost/lepsi-svet.html

2. z trojice vybraných veřejně prospěšných projektů za Globus Praha-Čakovice:Obnova zahrady Diakonie Praha. Diakonie Českobratrské církve evangelické Praha poskytuje sociální služby lidem s postižením a též podporuje jejich rodiny. Cílem projektu obnovy zahrady je snaha o vytvoření příjemného a zároveň didakticky účelného prostředí poskytující potřebný prostor, který by vyhovoval jejím potřebám. Už nyní je díky snaze Diakonie zahrada protkána sítí zpevněných ploch a díky tomu je z větší části bezbariérová.

2. z trojice vybraných veřejně prospěšných projektů za Globus Praha-Černý Most:Dětský domov Dolní Počernice . Nejmilejší koncert je umělecká přehlídka dětí z dětských domovů. Pro tyto formy  uměleckých aktivit byla zřízena samostatná přehlídka, jejíž první ročník proběhl v roce 2005. Uspořádáním celostátní přehlídky byl letos pověřen Dětský domov Dolní Počernice. Nejlepší vystoupení dětí z dětských domovů se odehraje 17. června 2017 od čtrnácti hodin na pražském Malostranském náměstí.

2. z trojice vybraných veřejně prospěšných projektů za Globus Praha-Zličín:FOD Klokánek Hostivice. Klokánek je nestátní zařízení rodinného typu pro zanedbávané, opuštěné a mnohdy i týrané děti od narození do osmnácti let. Svým klientům poskytuje veškerou rodinnou péči. Na opravu střechy velké společenské místnosti nemá finanční rezervu. Pokud se střecha neopraví, hrozí dokonce uzavření prostor, které vedle zahrady a hřiště slouží k setkávání tří desítek dětí z Klokánku a jejich kamarádů z Hostivic.