Děkujeme, že chcete spolu s námi vytvářet Lepší svět! O dalších třech vybraných projektech se dočtete zítra. Hlasovat pro vybraný projekt můžete na: globus.cz/o-globusu/spolecenska-odpovednost/lepsi-svet.html

1. z trojice vybraných veřejně prospěšných projektů za Globus Praha-Čakovice:Spolek rodičů a přátel školy Praha-Kbely Projekt zahrady „Kde zpívají kosi" vznikl v roce 2015. Na pozemku školy svépomocí staví zahradu s výtvarnými prvky se záměrem vytvořit originální prostředí kultivující vztah k okolí a také vzájemné vztahy mezi lidmi. Kolem ní vzniká komunita rodin a pedagogů. Aktuálně dokončují hrad z proutí. Následovat má odlévání betonových stolů pro venkovní laboratoř a organické skulptury inspirované balvany vymletými vodou.

1. z trojice vybraných veřejně prospěšných projektů za Globus Praha-Černý Most:Jahoda, o. p. s. Strawberry Fields je volnočasový festival na Černém Mostě. Smyslem je ukázat dětem a mladým lidem, jak kvalitně trávit volný čas, seznámit veřejnost s činností JAHODY a obohatit místní komunitní život. Festival vypukne už 7. června v domově Dolní Počernice. Nejlepší vystoupení dětí z dětských domovů se pak odehraje 17. června 2017 od čtrnácti hodin přímo v samém srdci metropole, na Malostranském námestí.

1. z trojice vybraných veřejně prospěšných projektů za Globus Praha-Zličín:Svatojánská společnost Na cestě mezi Loděnicemi a Svatým Jánem pod Skalou leží osada Sedlec. Nachází se tam dřevěná lidová zvonička, která prošla renovací v letech 1820 a 1911. Od té doby je většina jejích původních prvků ve špatném stavu. Ohrožený je i barokní kamenný křížek z roku 1741, který stojí hned vedle. Je to poslední památka ze zaniklé kapličky sv. Maxmiliána. Kameny křížku i soklu jsou hrubě rozpraskané a křížek je hrozivě nakloněný.