„To, že jsem nemusel stát frontu mě hrozně překvapilo,“ řekl například Viliam Szöcz, který bydlí na ve Václavské ulici. „Zatímco vpondělí jsme za celý den vydali 450 karet, včera jich kpoledni bylo teprve 132,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Prahy 2 Josef Gál.

Praha 2 začala karty prodávat vpondělí. Ještě před otevřením šesti přepážek byla před úřadem fronta asi padesáti lidí. Většina těch, kteří stáli na konci fronty nebo přišli až po otevření, nakonec čekání vzdala. Druhý den se však podobný obrázek neopakoval a ve středu obyvatelé chodili ještě méně. „Je to hodně nárazové. Myslím, že je odradili fronty,“ uváděli úředníci, kteří pracují u přepážek či radí příchozím.

Nyní fronty lidem nehrozí a úřad doufám, že si budou chodit kupovat karty průběžně a nenechají jejich pořízení na poslední chvíli, kdy by se opět muselo na jejich vydání čekat. Nyní lidé mohou karty pořídit ve všední den od 8 do 20 hodin, vsobotu od 9 do 17 hodin. Prodávají se na náměstí Míru 20, kam se vchází zJugoslávské ulice.

close zoom_in

Fronty se nestojí ani v Praze 3, kde prodávají zhruba 250 až 300 karet. Lidé si je mohou zakoupit na stadionu Viktorky Žižkov denně od 8 do 18 hodin. Pozvolna klesá. „Větší úbytek jsme nezaznamenali, ale počet obyvatel kupujících karty mírně klesá. Včera v 15:30 hodin tu bylo celkem 96 lidí. Jindy to je až 130,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Karty na úřadě Prahy 7 prodávají od pondělka do pátku od 8 do 20 hodin