Na francouzském velvyslanectví v Praze volilo v neděli 1400 lidí. Z nich 562, tedy téměř 40 procent, podpořilo Macrona. Na druhém místě skončil s 322 hlasy bývalý francouzský premiér Fillon. Třetí se umístil levicový radikál Jean-Luc Mélenchon, pro něhož bylo 18 procent hlasujících.

Na ambasádě se registrovalo 2500 francouzských občanů

Hlavním rozdílem při srovnání s celostátními výsledky, je slabá pozice Le Penové. Od Francouzů v Česku získala 81 hlasů, což je necelých šest procent. Na celostátní úrovni Le Penová skončila na dosah vítěze prvního kola Macrona. Jejich výsledek se liší o pár procent.

Před nedělními volbami se na ambasádě registrovalo 2500 francouzských občanů, kteří chtěli v Praze volit. V průběhu dne se před sídlem velvyslanectví v Bukvojském paláci tvořily dlouhé fronty. Volební místnosti se otevřely v 8.00 a uzavíraly se ve 20.00.

O přízeň voličů usilovalo 11 kandidátů

Ne všichni z Francouzů žijících v Česku však využili možnost hodit svůj hlas osobně. V jejich zemi je totiž možné delegovat volební právo na někoho jiného tím, že v průběhu roku si nechá na úřadu vystavit speciální formulář, tato možnost je ale omezená.

Jeden volič může zastupovat pouze dva lidi, z toho pouze jednoho ze zahraničí. Možnost elektronické volby francouzské úřady zrušily kvůli hrozbě kyberútoků. O přízeň voličů usilovalo 11 kandidátů. Macron i Le Penová patřili podle průzkumů k favoritům na postup do druhého kola.