Sympatizanti Ruska pouštěli z tlampače ruskou hymnu, z počátku také diskutovali s mnohem početnější skupinou podporovatelů Ukrajiny, která je ale postupně zcela přehlušila a křičela na ně mimo jiné "táhněte, kolaboranti", "hanba" nebo "Putin neprojde, Kyjev žije". Skandovala také protifašistické pokřiky. Na místo dorazil i ukrajinský dělník z nedaleké stavby, který uvedl, že v Česku žije 12 let. Zdůrazňoval, že nechce válku, a nadával na Putina.

Oba tábory od sebe oddělovala pořádková policie, na místě byl i antikonfliktní tým či ochranná služba. Hlavní starostí policistů nicméně zůstalo svedení dopravy ze tří do dvou pruhů, protože konflikty zůstaly až na jednu výjimku ve slovní rovině. Připravené desítky těžkooděnců se do akce zapojily v okamžiku, kdy hrozila strkanice mezi příznivci Ukrajiny a posádkami vozů s odpůrci očkování, kteří opakovaně projížděli kolem.

Z demonstrace Zastavme válku na Ukrajině! v pátek 25. února 2022.
PODÍVEJTE SE: Na Václavském náměstí protestovali lidé proti válce na Ukrajině

Na Ukrajině pokračují boje o metropoli Kyjev. Starosta města Vitalij Kličko uvedl, že v noci na dnešek bylo zraněno 35 lidí včetně dvou dětí. Podle zástupkyně vysokého komisaře OSN pro uprchlíky vyhnala válka z Ukrajiny tento týden do okolních zemí už přes 120.000 lidí, nejvíce do Polska.