Na to, aby se sportovní zápas 1. Gambrinus ligy nezměnil v nesportovní střetnutí mimo prostor vymezený bílými lajnami, či aby nenastal jiný malér, bude v rámci bezpečnostního opatření dohlížet více než dvě stě mužů a žen zákona. Podle sdělení Evy Kropáčové z ředitelství pražské policie se tradičně zapojí nejen příslušníci dopravní, pořádkové a kriminální služby, ale v pohotovosti budou také uniformy ze speciální pořádkové jednotky, z pohotovostní motorizované jednotky - a pochopitelně rovněž členové antikonfliktního týmu. Vzlétne i vrtulník, aby dění v oblasti stadionu FK Dukla monitoroval ze vzduchu.

Čtěte také: Slávistické házenkářky zdolaly mistryně

"Již od dopoledních hodin se policisté zaměří na pohyb fanoušků obou klubů po celém území metropole," připomněla Kropáčová na počátku víkendu. "V případě potřeby zajistí policisté doprovod fanoušků ke stadionu a budou dohlížet nejen na dodržování veřejného pořádku, ale zejména na bezpečnost a plynulost silničního provozu," slíbila.

Policisté také fotbalové příznivce upozorňují na platnost tradičních pravidel - samozřejmostí jsou zákaz konzumace alkoholických nápojů na stadionu či používání pyrotechniky.