17:20 - Stadion burácí

Před malou chvílí rozhodčí zahájil fotbalové klání, které se změnilo v jeden velký hlučící dav. Obě strany soupěřů, jak na trávníku tak na ochozech, podléhají velkému tlaku, který je očekáván ve formě výsledku jedné či druhé strany. V tuto chvíli se nedá říci, která strana je hlučnější, protože stadion se změnil v obrovskou zvukovou kouli. Několik minut před začátkem nenarušilo veřejný pořádek nic kromě několika rozbitých lahví odhozených neznámými vandaly.

Policejní jednotky svá stanoviště neopouštějí, protože několik skupin baníkovců, kteří se na zápas nedostali, skandují v okolí fotbalového stadionu. Právě od nich se očekává, že v průběhu zápasu budou tzv. pouličními provokatéry, které je potřeba hlídat. Jak se situace vyvine, ukáže až výsledek ostře sledovaného utkání.

16:30 - Prvním napadeným byl vozíčkář.

Několik petard, které kdosi vhodil do policejního kordonu, způsobilo menší rozruch nejen mezi přihlížející veřejností. Ta je bohatě zastoupena, sice pouze v roli zvědavců, přesto v jejích očích lze vytušit strach. Ten se posléze naplnil, když ke stadionu přijížděl na invalidním vozíčku fanoušek Baníku Ostrava. Kdosi mu strhl z krku týmovou šálu s eznakem ostravského fotbalového mužstva. Když se proti tomu ohradil, utržil ránu pěstí do obličeje, což okamžitě rozvířilo veřejné pohoršení. Viník však rychle zmizel v davu, dříve než policie stačila zasáhnout. V současné chvíli čelí největším provokacím baníkovců jízdní policejní oddíl. Je to možná způsobeno tím, že polovina jezdců v sedle jsou ženy.

16:00 - Baníkovci: Spálíme vaše šance i stadion!

Téměř hodinu před zápasem Baník Ostrava versus Bohemians Praha došlo před vstupem na stadion k prvním potyčkám mezi fotbalovými příznivci. Šarvátku vyprovokovalo „tvrdé jádro“ Baníku, které jako by se už nemohlo dočkat, až v pražském kolbišti zápas vypukne. „Spálíme vaše šance i váš stadion!“ křičeli takřečení baníkovci. To si samozřejmě vyžádalo odezvu od „klokanů“, kteří jim rovněž tvrdě odpověděli: „Spálíme vás i s vašimi šancemi!“

Do potyčky, která zatím z verbálních urážek přešla do nevýznamné strkanice, ihned vstoupily pořádkové policejní jednotky. Oddělily soupeřící strany s výhružkou, že nestrpí žádné provokace včetně veřejného násilí. Policejní jednotky v počtu 480 mužů, v zastoupení dvou vodních děl a 26 vozů, tzv. „antonů“, jsou připraveny eliminovat jakékoliv násilnosti, které se po dnešním fotbalovém utkání dají očekávat. Připravena je také jednotka jízdní policie o šesti mužích, celou akci monitoruje svrchu policejní vrtulník.