„Dosud volný hliněný plácek nově poslouží k vybudování nového volnočasového areálu pro venkovní aktivity osob všech věkových kategorií. Největší plochou bude ovál v zimě využívaný jako kluziště, po zbytek roku podle libosti pro pobyt venku a různé individuální aktivity návštěvníků areálu,“ uvedl k návrhu místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Součástí areálu bude i hřiště s herními a vodními prvky, plocha na cvičení, plocha pro grilování, hřiště na pétanque, knižní stánek, kiosek s občerstvením, půjčovnou grilů a sportovního nářadí (v zimě bruslí) a s veřejnými toaletami. V rámci areálu bude možno pořádat i menší sportovní a kulturní akce. A vrátí se tam i oblíbená socha skateboardisty, která bude umístěna na vyvýšeném soklu.

Návrh přináší také řešení aktuálně nelogicky umístěných vstupů do parku. V rámci přestavby dojde k propojení současných dvou hlavních cest spojovací cestou z probarveného žlutého asfaltu, na kterou jsou navázané jednotlivé architektonické prvky a která společně se žlutým ocelovým schodištěm návštěvníky zcela přirozeně provede celým areálem.

Folimanka v průběhu historie měnila svoji podobu. Původně se zde nacházela rozlehlá vinice a zahrady s ovocným sadem. Přeměna na park proběhla v 70. letech 20. století. V roce 2007 pak v parku došlo k rozsáhlým rekonstrukcím, kdy úprava východní části parku a „plácku“ pod Nuselským mostem s rozlohou přibližně pět tisíc metrů čtverečních nebyla dořešena.