ČTK to ve čtvrtek sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Lidé budou moci využít náhradní tramvajové dopravy. Podnik uzavřel stanici kvůli opravě letos už několikrát a další výluky ještě budou následovat.

DPP v uplynulých týdnech už odstranil devět starých nosníků z celkových 131, které nahradil za zcela nové. Nosníky společně s monolitickou betonovou deskou pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici tvoří současný strop nad vestibulem stanice metra. V nyní odkryté části stanice dělníci postupně opravují betonové konstrukce, demontují původní ložiska a geodeticky vyměřují polohy pro nová ložiska a nosníky.

Obvodní soud projednával žádost odsouzeného lobbisty Romana Janouška (vlevo) o podmíněné propuštění z vězení, 2. srpna 2022, Praha.
Zamítnutí žádosti o dřívější propuštění se Janouškovi nelíbí. Podal si stížnost

"O tomto víkendu budou práce pokračovat v demontáži starých předepjatých nosníků. Celkem jich bude devět, kdy každý z nich váží až 28 tun. Během manipulace s nimi bude proto kvůli bezpečnosti o tomto víkendu přerušen provoz metra na lince C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská," uvedla Řehková. Stanice metra B bude v provozu, avšak přístupná bude pouze přes vstup a výstup v Sokolovské ulici.

Ve vestibulu stanice Florenc C v pondělí 6. června podnik zahájil přípravné práce pro další fází výměny stropní desky a rekonstrukcí samotného vestibulu. Dělníci odstraňují podhledy, opravují dlažby a staví provizorní ocelové konstrukce.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Kvůli výluce DPP obnovil zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Právě odsud bude vyjíždět náhradní tramvajová linka XC. Tramvaj bude kyvadlově jezdit z Opletalovy ulice k Masarykovu nádraží, dále k Bílé labuti a přes Těšnov a Vltavskou k Výstavišti a zpět.

Lidé budou moci využít rovněž tramvajovou linku číslo 36, která pojede ze Zvonařky na Vinohradech přes Karlovo a Václavské náměstí, Těšnov a dále na Vltavskou a následně přes Výstaviště a Nádraží Holešovice dojede na Sídliště Ďáblice. U Hlávkova mostu vznikne dočasná zastávka Vltavská.

Změna trasy pak čeká historickou linku číslo 23. Ve směru od Královky pojede ze zastávky Bruselská nepojede na Zvonařku, ale směr Nuselské schody a dále do obratiště v zastávce Náměstí Bratří Synků.