Lidé mohou využít náhradní tramvajovou dopravu, detailní informace najdou na webu pražského dopravního podniku. Dopravce uzavřel stanici kvůli opravě letos už několikrát a další výluky budou následovat. Celkem jich má v plánu 26. Během víkendových oprav postupně vyměňuje 131 nosníků stropní desky. Nosníky společně s monolitickou betonovou deskou pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici tvoří současný strop nad vestibulem stanice metra.

Kongresové centrum Praha (na snímku z 19. srpna 2020).
V Praze se scházejí tisíce muzejníků z celého světa, chtějí probírat i pandemii

Kvůli výluce pražský dopravní podnik obnovil zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Právě odsud vyjíždí náhradní tramvajová linka XC. Tramvaj kyvadlově jezdí z Opletalovy ulice k Masarykovu nádraží, Bílé labuti, přes Těšnov a Vltavskou k Výstavišti a zpátky.

Lidé mohou využít rovněž tramvajovou linku číslo 36, která jede ze Zvonařky na Vinohradech přes Karlovo a Václavské náměstí, Těšnov, na Vltavskou a následně přes Výstaviště a Nádraží Holešovice přijíždí na Sídliště Ďáblice. U Hlávkova mostu vznikla dočasná zastávka Vltavská.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Změna trasy se dotýká stejně jako při předchozích výlukách historické linky číslo 23. Ve směru od Královky jede ze zastávky Bruselská, nejezdí na Zvonařku, ale ve směru na Nuselské schody a dále do obratiště v zastávce Náměstí Bratří Synků.