Akce se starosta a předseda komise Paulus sami účastnili. „Viditelnou přítomnost strážníků a policistů v problémových lokalitách považuji za klíčovou formu prevence a zlepšení bezpečnostní situace,“ vysvětluje Gros.

Několik dní po sobě, vždy v odpoledních a večerních hodinách, zhruba desítka policistů zkontrolovala mnoho desítek lidí. U většiny z nich se ukázalo, že mají pestrou kriminální minulost, v několika případech byly zadrženy osoby pro podezření z distribuce drog.

Potvrdilo se, že právě viditelná přítomnost policistů v ulicích dává naději na snížení nežádoucích jevů v problémových lokalitách. „Proto jsem se dohodl s policií, že se bezpečnostní akce budou pravidelně opakovat,“ dodal starosta.

Ten již před letními prázdninami odeslal pražskému primátorovi a řediteli pražské městské policie žádost o navýšení počtu strážníků ve vybraných lokalitách Prahy 8, zejména v okolí stanic metra. Svou žádostí reagoval na zvyšující se počty stížností na bezpečnostní situaci v okolí stanic metra Florenc, Ládví, Kobylisy a Palmovka.