Aktuálně bojuje s tím, že už neví, co si má uvařit, aby to nebylo stále to samé dokola. „Průšvih je, že jsem vybíravá, takže u nevím, co si mám uvařit," vysvětluje Katka, kterou redaktorka Deníku doprovázela v týdnu při jejím pohybu kolem Vltavy.

Protože je nádherné počasí je náplavka plná studentů, pejskařů, cyklistů i dětí. Katka si byla zaběhat počátkem týdne. „Uběhla jsem pět a půl kilometru, ale čas jsem neměla moc dobrý, 43 minut. Ale telefonovala jsem u toho s kamarádkou, nicméně potřebovala bych zlepšit čas," přemýšlí Katka, která na běhání nikdy nevyrazí bez sluchátek s hudbou.

Protože bydlí v centru Prahy, nemá problém kdykoliv na náplavku vyrazit. Kromě běhání ji už několik týdnů zaměstnává další aktivita. Už několik týdnů u nich v domě nefunguje výtah. close Logo reality show Fit s Deníkem. zoom_in

„Třeba dneska jsem si to už dala čtyřikrát a dvakrát určitě ještě půjdu," směje se Katka, která strávila minulý víkend na chatě také pohybem. Se svými neteřemi vyrazila na kolo a na koloběžku. Okolní sousedé na její chatě ve Zbirohu její zapojení do reality show pilně sledují.

Dvě finalistky stráví spolu víkend

„Kdo mě měsíc neviděl, říká mi, že je vidět, že jsem zhubla, ale já to na sobě až tak nevidím," přiznává. V neděli ji čeká velké měření v Aquapalace v Čestlicích. Vydá se tam z ústeckou finalistkou Monikou, která ji přijede navštívit na celý víkend do Prahy.

Spolu plánují, jak si zaběhají po pražských kostkách a podniknou velkou túru po památkách. V neděli si pak na přesných přístrojích nechají zkontrolovat, jak jsou na tom v polovině hubnutí. Kolik přesně zhubly tuků a nabraly svalů. Kateřina si myslí, že kdyby více cvičila, určitě by její výsledky byly lepší, ale i tak na sobě už nyní cítí výsledky.

„Největší radost mám ale z vlasů. Na začátku soutěže mi doporučili šampon přesně pro můj typ na základě rozboru. Vlasy jsem dřív měla na konci roztřepené a teď se mi jejich kvalita zlepšila. Dřív mi také dost padaly, což u přestalo," pochvaluje si Katka.

Saláty na různé způsoby

Co se týká jídla, má aktuálně menší problém s tím, že už nemá fantazii s vařením. Pořád dokola obměňuje rýži, těstoviny, zeleninu a maso. „Před čtrnácti dny jsem chroupala jenom saláty. Dalo se to s tuňákem, rajčaty nebo vajíčkem. Hlavně po Velikonocích jsem měla vajíčkové hody," vzpomíná Kateřina. Ale do receptů s hlívou ústřičnou jako její kolegyně nemá chuť.

S jídlem se musí také držet, i když pořádá setkání s kamarádkami. Například kupuje chipsy, které má ráda, ale nesmí je. Proto vybere radši s paprikovou příchutí, které jí nechutnají, a sama si nakrájí okurku nebo mrkev, kterou chroupe.

Ráno bez snídaně si kouč neumí představitVýživový poradce a life kouč Energy Clinic Václav Krejčík si myslí, že začít den rychlostí a bez snídaně je pro mnohé lidi typické, ale v rozporu se správným fungováním těla. „Po noci je nutné tělo hydratovat, tedy dostatek vody, čaje, a poskytnout mu zdroj energie pro start do nového dne. Ráno má energii zhruba na 30-60 minut a pak musí sáhnout do svých záložních zdrojů," popisuje Krejčík.

Bez doplnění energie tělo nemůže vyrovnaně fungovat. Pokud začínají lidé den bez snídaně, tělo začne lačnit po přísunu energie a člověk sáhne po suplementech, jako je káva, černý čaj nebo další energetické nápoje místo toho, aby kvalitním způsobem posnídal a měl tak přirozenou energii a biologickou hodnotu jídla ze stravy.

„Prvním krokem ke správnému rozložení jídla je´ přemýšlet o tom, co člověk chce. Když zjistí, co je jeho cílem, je druhým krokem podniknout správné kroky, které vedou ke splnění cíle," doplňuje Krejčík, který doporučuje jíst poslední jídlo tři hodiny před spánkem.

Reality show Fit s DeníkemAktuálně pořádá regionální Deník finále dvouměsíční unikátní reality show, ve které se ženy ze čtrnácti krajů republiky zaměří na cvičení, zdravý životní styl a pozmění svůj jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny. O soutěžící se stará instruktor power jógy Václav Krejčík, který týdně s ženami zhodnotí jejich pokrok.

Všechny účastnice projektu se sešly před osmi týdny v Aquapalace v Čestlicích, aby se nejen seznámily, ale také získaly všechny podstatné informace o tom, jak správně hubnout, hýbat se a jak o sebe pečovat, aby byly se sebou spokojené.