Fischer byl dlouhou dobu favoritem předvolebních průzkumů. V prvním kole ho však porazil nejen Zeman, ale i druhý finalista přímé volby, předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Do Zemanovy hradčanské kanceláře dnes Fischer dorazil i se svou manželkou Danou. „Mluvili jsme o tématech společenských. Samozřejmě jsme se dotkli české politiky. Tak jak to bývá mezi lidmi, kteří se znají možná 30 let," řekl novinářům po jednání Fischer. Od Zemana prý nedostal nabídku ke spolupráci ani k případnému nástupu na velvyslanecký post, o němž se v médiích spekulovalo. „Ne, to nebylo o nabídkách. To nebyl rozhovor tohohle typu," řekl Fischer. O své další budoucnosti chce přemýšlet na dovolené. Varianty podle něj pokrývají obchodní sféru, státní službu i veřejný sektor.

Ve hře je i založení nové politické strany, napsal nedávno deník Mladá fronta Dnes.

Fischer před druhým kolem voleb podpořil Zemanovu prezidentskou kandidaturu. Překvapil tím řadu svých blízkých spolupracovníků, kteří po jeho porážce v prvním kole preferovali Schwarzenberga. Podle dnešního vydání Lidových novin by se Fischer mohl stát lídrem politického hnutí ANO 2011, které založil miliardář Andrej Babiš. Babiš hledá výraznou osobnost, která by mu v čele strany pomohla k volebnímu úspěchu, uvedl list. Fischer to však dnes popřel. Babiš mu prý ani nenabídl, že by za něj splatil část dluhu za předvolební kampaň, odpověděl na novinářský dotaz.

Před Fischerovým odchodem přišel do Zemanovy kanceláře šéf Senátu Štěch. „Budeme hovořit o aktuálních otázkách budoucnosti a také tam bude určitě příprava inaugurace," řekl novinářům. Detaily Zemanova uvedení do úřadu mají být známy ve druhé polovině týdne.