V pořadí již patnáctý pavilon Zoo Praha je současně tím vůbec největším v její historii. Návštěvníky provází kamerunskou krajinou, a to od školy a zemědělské krajiny na okraji tamní vesnice, až po hustý deštný les plný vegetace, zvuků a především jeho zvířecích obyvatel. Těmi jsou i gorilí samec Kisumu a samice Duni, dcera prvního gorilího mláděte narozeného v Praze – samičky Moji.

Součástí výběhu, který obývá gorilí rodina, jsou i zabudovaná automatická nerezová pítka. Přímo pro tyto účely je upravila lanškrounská firma Sanela.

Zoo Praha slavnostně otevřela Rezervaci Dja, nový pavilon goril.
Video, foto: Zoo Praha otevřela Rezervaci Dja, cestu kamerunským pralesem

„Pro Zoo Praha jsme připravili 8 kusů atypických pítek typu SLUN 14E. U nich bylo zapotřebí speciálně upravit výtok pro gorily,“ řekl Pavel Rybka, spolumajitel firmy Sanela. Firma Sanela, která nedávno oslavila pětadvacet let své existence, je předním českým výrobcem sanitární techniky.

Podobný princip fungoval už v původním pavilonu goril, kde zůstali samci. „Právě pro nováčka naší zoo, samici Duni, dceru legendární Moji, která vyrostla v zoo ve Španělsku, byla pítka úplnou novinkou,“ dodal tiskový mluvčí Zoo Praha Filip Mašek.