S Matúšem Tóthem budou fotit kalendář České Miss 2015, čeká je natáčení televizních medailonků a mnoho oficiálních setkání mimo jiné na konzulátu. Na čtvrtečním neformálním setkání s novináři to v Pentahotelu Prague řekla patronka soutěže Iva Kubelková.

Pro finalistky je připraven rovněž doprovodný program například v podobě návštěv bývalého solného dolu s jezerem, v němž je složení vody stejné jako v Mrtvém moři, nebo sopečného kráteru. Nebudou chybět ani sportovní aktivity. „Troufám si ale říct, že ten čas bude hodně nabitý a že práce bude víc než zábavy," poznamenala Kubelková.

Jako patronka bude dohlížet na to, jak budou dívky v pořizovaných materiálech vypadat. I když ji kvůli tomu čeká hodně práce, je ráda, že bude mít šanci s nimi strávit delší čas pohromadě. „Více se poznáme a budeme schopny si říct mnoho věcí, které se týkají třeba i samotného finále," řekla moderátorka, která se v roce 1996 stala první vicemiss České republiky.

Nová ředitelka soutěže bude uprostřed Antlantiku chybět

Vedle Kubelkové bude na Kapverdských ostrovech dělat finalistkám společnost moderátor Leoš Mareš. Naopak se kvůli pracovnímu zaneprázdnění nezúčastní nová majitelka a ředitelka soutěže Marcela Krplová, která loni v létě koupila Českou Miss od firmy Luxury Brand Management (LBM) patřící Michaele Maláčové.

Desítka nejkrásnějších dívek letošního roku se vedle tohoto soustředění bude na finále připravovat ještě při únorovém týdenním pobytu v Čapím hnízdě na Benešovsku. Kubelková prý mezi nimi zatím favoritku nemá. „Jsem nadšená z toho, že děvčata jsou opravdu nádherná. Jsou překrásná a odborná porota to letos bude mít velmi těžké," uvedla.

Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy o vítězce rozhodovali diváci prostřednictvím SMS zpráv a online hlasování, tato role tentokrát připadne porotcům. Finále se uskuteční 28. března v pražském Foru Karlín.

Rozhovor s jednou z finalistek České Miss 2015 Martinou Karkošovou (číslo 10) z Velimi na Kolínsku

close Ženská si dala dostaveníčko v Pentahotelu Prague. Důvod neformálního setkání bylo představení finalistek České Miss 2015 před jejich odletem na zahraniční soustředění na Kapverdské ostrovy. Uprostřed Atlantiku čeká dívky týdenní program. zoom_in Účastnice různých soutěží krásy často říkají, že je přihlásil někdo jiný. Jak to bylo u vás?

U mě to bylo stejné, ani já jsem se nepřihlásila sama. Byla to moje starší sestra Michaela.

Sledujete soutěže krásy?

Musím přiznat, že jsem to v posledních letech příliš nesledovala. Jako malá holčička jsem to ale velmi prožívala a těšila se na živý televizní přenos z finále.

Chystáte se na sérii workshopů a seminářů. Kde se odehrají, co vás na nich všechno čeká?

První soustředění, kde se budeme sehrávat jako tým a také fotit a natáčet medailonky, nás čeká od 9. do 16. ledna na Kapverdských ostrovech. Od 2. února strávíme týden workshopů na Čapím hnízdě nedaleko Prahy, kde se budeme zdokonalovat v etiketě, v hlasovém projevu, dostaneme pohybovou průpravu, mediální trénink.

Očekáváte, že vám účast ve finále České Miss změní nějak výrazně život?

Myslím, že účast ve finále změní život každé z nás, bez ohledu na to, jak uspěje. Přece jen to je pro nás velká životní zkušenost a krásné vzpomínky na celý život.

Jak na vás jako finalistku Českou Miss 2015 reaguje vaše okolí?

Jako na finalistku na mě okolí reaguje velmi pozitivně, zatím jsem nezaregistrovala nic negativního. Všichni přátelé a rodina mi fandí a drží palce.

Oslavovala jste už nějak svoji účast ve finále?

Ano, po příjezdu ze semifinále ve Špindlerově Mlýně proběhla menší oslava s přáteli v kavárně.