Proč jste se přihlásila do reality show?

Před pár lety jsem měla maximálně 62 kilogramů. Po návratu z Indie jsem přibrala, takže jsem začala chodit na obezitologii, kde mi řekli, že už mi bylo třicet, takže už to dolů nepůjde. Pak jsem se dostala na váhu 85,5 kliogramu, což mě štvalo a věděla jsem, že z velikosti 38 mám 42 a 44. Musela jsem si koupit nový šatník. Nelíbilo se mi to a říkala jsem si, že to takhle nejde. V pětatřiceti přišel zlom a říkala jsem si, že musím něco dělat, ale nebylo kdy. Pak jsem slyšela reklamu v rádiu, v pátek odpoledne jsem do Deníku napsala a za čtrnáct dní mi volali, že jsem postoupila do užšího výběru.

Jak hodnotíte zpětně své nadšení na začátku?

Byla jsem hodně nakopnutá a věřila jsem si, že deset dvanáct kilo půjde dolů. Věřila jsem si, že pevnou vůli mám. Bohužel se mezitím stalo několik věcí, které to znemožnily. Zjistila jsem ale, že je to strašně fajn, protože mě Václav Krejčík nenutí do jídla, které nejím, což je zelenina nebo houby. Je to o tom, že se musím naučit jíst a pochopit své tělo.

A co jste zjistila?

Začala jsem s tím bojovat, učit se snídat a obědvat. Ulítávám na gumových medvídcích, ale hlídám se. Chodím běhat od dvou kilometrů do pěti, běžela jsem i desítku na čas. Ale běžet třeba i půlmaraton s 84 kilogramy je vysilující, ale byla jsem osmá od konce. Je to fajn a uběhla jsem to.

Kolik jste sundala dolů?

Postupně a pomalu hubnu. Je to hodně pomalé, ale jde mi to. Zhubla jsem 4,1 kilo tuku. Přibyla mi svalová hmota. Celková váha je pět šest kilo dolů. Lidé mi říkají, že mi zmizely boky, mám menší zadek a chce to vymakat bříško. Je to ale o nás, protože já chci zhubnout, takže já pro to musím něco dělat.

Měla jsem vlny v průběhu hubnutí?

Na začátku jsem bojovala s tím, že se musím naučit snídat. Prvně kila dolů vůbec nešla. Na prvním měření jsem měla dole kilo a devadesát gramů tuku. Byly to chvíle, kdy jsem si říkala, že to nedám a že na to nemám. Potom ale přišel někdo, kdo obdivoval můj blog, kde shrnuju, co dělám, jaké dostávám tipy od Václava. To mě nakoplo, ale na druhou stranu mi ještě nepadly staré džíny. Bylo to nahoru dolů, když jsem měla strach, jestli to dokážu. Když holky psaly, že si dávají detox a různě hubnou, měla jsem pocit, že já ne. Ale jdu každý týden o půl kila dolů, je to příjemné, netrpím hlady, dopřeju si sklenku vína. Při mistrovství v hokeji jsem si dala i pivo. Do toho dokončuju vysokou školu, takže po státnicích už to půjde. Dám si klid a bude to v pohodě.

Jaké to je hubnout kolektivně?

Je to o nás. Psát jídelníček každý týden není ono. Člověk si musí uvědomovat sám sebe, co jí a nejí, co dělá špatně. Je to ale podpora. Nejvíce jsem se kamarádila s finalistkou Mončou, se kterou jsme obden na telefonu, párkrát jsme se navštívily. Je to paráda mít parťáka a jí se to daří. Shodila osm kilo. Takhle to dotáhnu, až mi odejdou školní povinnosti. Ale mám bláznivý život, tak mi do toho může cokoliv vstoupit, ale až se v září potkáme, bude to lepší.

Podporovalo vás okolí?

Díky novinám o tom hodně lidí ví. Se školou jsme měli třídní akci a přišla za mnou prvačka, že mě viděla v novinách. Na obchodní schůzce byl pán celý nervózní, až se mě zeptá, jestli jsem to já, kdo hubne. Jsou to maličkosti, ale potěší to. Občas se bojím, co jsem to udělala.

Jak jste vnímala to, že se o vás psalo v novinách?

Je to publicita a strašně vtipné je, že v Praze mě nikdo nepozná. V jiných krajích to měly jiné v tom, že je lidé poznávali na ulicích. Mně se to nestalo. Třeba kamarád šel do restaurace, kde byly noviny, takže si je prolistoval a hned mi volal, protože tam jsem vyfocená. Je to hezké a familiární, ale za týden nebo za měsíc nikdo už nebude vědět. V Praze jsme tu inkognito.

Co se vám na proměně nejvíce líbilo?

Nejvíce si cením kosmetiky na úpravu vlasů od Lukáše Rosenbacha. Maska na vlasy je úplně dokonalá, moje vlasy to už potřebovaly. Je to i dobrý tip, co mi koupit k narozeninám. Jeho kadeřník mě ostříhal asi o deset centimetrů, takže už nemám vlasy po kříž, ale kratší. Ale celou neděli se nám věnovali, převážná většina žen jsou tu obarvené a mají ošetřené vlasy.

Můžete zhodnotit svůj výsledek?

Jsem spokojená. Myslím, že je to správný krok, který mě nastartuje. Až dotáhnu státnice, začnu pondělky běhat, v úterý dojdu na cvičení, protože jóga je dobrá na protažení. Jsem ale typ na kolektivní sporty, jóga je na mě celkem pomalá, protože jsem hodně hyperaktivní.

Věříte si, že budete v září více hubená?

Určitě tam budu držet základ, a to snídat, obědvat, lehké večeře. Nedávno jsem třeba měla tatarák, ale to byla čtvrtá hodina odpoledne. Ale je to jednou za čas. Neovlivníme to, ale já chodím spát o půlnoci, takže kdybych měla v osm hlad, dám si okurku. Základ je také v tom kupovat návštěvě k pohoštění třeba chipsy, které nejím.

Čtěte také: Finalistka reality show: Zhubla jsem tolik, kolik jsem chtěla