Od pátku žijí pražské ostrovy festivalem United Islands of Prague. Kromě návratu na ostrovy a rozmanitého mixu hudebních interpretů se letos akce nese v duchu konceptu Ostrovů Inspirace, který vychází z myšlenky udržitelnosti a diverzity. 

Tématem workshopů, přednášek a besed s ambasadory, panelových diskuzí i sportovních aktivit je Svoboda, Odvaha, Zdraví a již zmíněná Udržitelnost. Například téma Odvahy na Střeleckém ostrově realizuje Čajomír s workshopy, Amnesty International s kampaní pro Bělorusko a Paddlefest, který nabízí nejen jedinečné spojení pohody u vody s živou muzikou sledovanou z paddleboardů, ale i další hodně dobrodružný program na vodě.

Za návštěvu bude v sobotu rozhodně stát třeba také česko německá zóna s rozmanitým programem na téma nejen udržitelnosti, Skautský Institut s aktivitami na téma Svoboda, nebo udržitelná relax zóna dobra Asociace společenské odpovědnosti na Kampě. 

„Je těžké vybrat něco konkrétního, protože všechno je natolik unikátní a interaktivní, že bych spíše doporučila, ať všichni dorazí v sobotu již ráno, aby měli možnost vyzkoušet si toho co nejvíce! “ doporučila nadšeně Kamila Buráňová, koordinátorka festivalu United Islands of Prague.