„Společně s téměř čtyřmi desítkami vystavovatelů chceme Pražanům i turistům dokázat, že Praha je městem moderního pohybu a že ji lze poznávat také aktivně," uvedla ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

Pro návštěvníky jsou připravené například běžecké prohlídky města, vycházky s holemi na nordic walking doplněné výkladem, lekce jógy a zumby. Představí se ale i méně tradiční sporty jako sebeobrana Krav Maga, dračí lodě a létající disky. Více informací je na webových stránkách festivalu.

Festival bude na podiu moderovat olympijský vítěz a akrobatickém lyžování Aleš Valenta, jeho hosty budou vodní slalomář Vavřinec Hradilek, lezkyně Lucie Hrozová nebo český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl.

K programu se připojí Staroměstská radnice, která nabízí zvýhodněné vstupné za 10 korun na desetiminutovou prohlídku kaple, historických sálů a podzemí. Účast v takzvaném radničním čtyřboji, ve kterém musí soutěžící získat na hrací kartu razítka ze všech budov historických pražských radnic, jim umožní volný vstup na speciální večerní prohlídku historických sálů a podzemí Staroměstské radnice.