Třináctý ročník lidskoprávního festivalu Prague Pride se koná jako v minulých letech pod záštitou hlavního města Prahy. Začal v pondělí vyvěšením duhové vlajky na budově pražské Nové radnice. Za cíl má mimo jiné přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT+). 

Zahájení LGBT+ festivalu Prague Pride - Střelecký ostrov.
V Praze začal festival Prague Pride. Tématem letošního ročníku jsou tradice

Festival byl oficiálně zahájen v pondělí v 18 hodin na Střeleckém ostrově v takzvané "Pride Village", která je neodmyslitelnou součástí festivalového dění. Hlavní hvězdou zahajovacího večera byla irská hudebnice Ailbhe Reddy, Norský DJ iDJa, který představil sámskou hudební tradici a hudebnice z Buenos Aires Juana Rozas, která přivezla kombinaci hyperpopu, gabberu a housu s prvky argentinského folkloru. 

Na Střeleckém ostrově letos poprvé program nekončí striktně v 22 hodin. V noci, když park musí ztichnout, se zábava přesune do dlouho zapomenutých podzemních prostor v KKafe, které se promění v Pride Club.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Novinkou letošního ročníku je Pride Café v kavárně Dorado Coffee na Betlémském náměstí, kam se soustředí program pro zahraniční účastníky.

Prague Pride představí hned několik zajímavých výstav, které budou k vidění v Pride Gallery v prostorách kavárny Langhans ve Vodičkově ulici.

Duhový průvod

Vyvrcholením týdenního programu bude jako již tradičně duhový průvod. Ten vyrazí v sobotu po poledni ze spodní části Václavského náměstí přes ulicí Na Příkopě, Celetnou, Staroměstské náměstí a Pařížskou k Vltavě. Přes Čechův most budou účastníci pokračovat po schodech nahoru na Letnou, kde bude stát Pride Park s hudebním programem na šesti různých stageích.