Prezident Miloš Zeman ale na rozdíl od svého předchůdce Václava Klause na akci nedorazil. „Hrad navštívily téměř 3 tisícovky milovníků dobrého piva, kteří lépe, než pan prezident, vědí, že pivo z minipivovarů může být velmi dobré,“ hodnotí festival Jan Šuráň, Prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

Na 7. ročníku akce se představilo 62 českých minipivovarů, od Chebu až po Ostravu a jak je již tradicí, návštěvníci měli možnost ochutnat pivo i ze zahraničních pivovarů. Ty byly tentokrát z Rakouska.

Skvělá organizace

Akci si pochvalují také sládci, mnozí z nich se prezentují na akci pravidelně. „Vyšlo nám nádherné počasí, lidé chodili pravidelně a organizace byla skvělá, za což velmi děkujeme, protože my zde pouze točíme pivo, o vše ostatní bylo postaráno. Byla to zase jednou podařená společná akce členů svazu,“ řekl Michal Voldřich z Pivovarského dvoru Zvíkov.

Libovali si i návštěvníci. „Kromě krásného místa a dobrého piva je tu i skvělá organizace. Pro mě bylo nejlepší pivo Růženka z pivovaru U Medvídků,“ říká Lenka z Plzně.

„Akce je to skvělá, organizace úžasná, počasí vyšlo krásně a je tu spousta zajímavých a dobrých piv. Je úžasné, že existuje taková super akce jako tato, jelikož má smysl podporovat minipivovary. A čím víc, tím líp,“ doplňuje Jiří z Hradce Králové.

Akci navštěvuje i velké množství zahraničních návštěvníku. Byli zde lidé například z Belgie, Irska, Velké Británie, Rakouska, ale dokonce i z USA. Pro všechny byl u vstupu připraven katalog minipivovarů, degustační sklenice a následně neomezená degustace. Celkově se zdarma vyčepovalo přes 7 tisíc litrů piva, což představuje na 93 tisíc degustačních porcí po 0,75 dl.