Po loňském ročníku s Linkin Park v čele, který uvedl jak zástupce rockové, tak i hip hopové a popové scény, se žánrové spektrum Aerodrome festivalu letos ještě rozšíří. „Tímto krokem podnikáme první krok směrem k akcím zahraničního formátu, kde žánr nehraje roli a na jednom pódiu se střídají zástupci zcela odlišných hudebních stylů,“ vysvětlili pořadatelé festivalu.

Letošní program se proto rozroste do tří dnů. Kapely budou zároveň hrát na dvou pódiích. Oproti loňským šesti účinkujícím se letos příznivci Aerodromu mohou těšit až na dvaatřicet vystupujících.

První scéně, která bude věnována zástupcům popu, indie, hip hopu a elektroniky, bude vévodit jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti - Lana Del Rey. Zazpívá i industriální ikona Nine Inch Nails a rapová hvězda Macklemore či Wiz Khalifa.

Příznivci rocku, metalu a hardcoru se pak mohou těšit na druhé pódium, jehož program nabídne tak zvučná jména jako Limp Bizkit, Parkway Drive či Bullet for My Valentine, Hollywood Undead-.

Nově letos festival opustí Prahu a přesune se nedaleko za metropoli, a to na letiště v Panenském Týnci, které přináší dvě nesporné výhody. „Program nebude limitován vyhláškou nočního klidu a návštěvníci si ho tak užijí až do časných ranních hodin. Zároveň jim také umožní kempování v areálu festivalu, kde si mohou buď postavit vlastní stan nebo si pronajmout tent hotel či VIP stan,“ popsali pořadatelé.

Na návštěvníky Panenského Týnce, na jehož letišti se ve dnech od 28. do 30.června Aerodrome uskuteční, budou čekat i další zážitky  kromě hudby. Na své si přijdou jak příznivci adrenalinu, tak relaxace.

Nově pořadatelé také pro větší pohodlí nabízejí dopravu zdarma z Prahy a zpět festivalovým autobusem. Ten bude jezdit v pravidelných intervalech. Za vstupenku na všechny tři dny festivalu zaplatíte 3490, za den pak 1690 korun.