close Obecní dům. info Zdroj: DENÍK/ Jiří Koťátko zoom_in

Obecní dům

Místo, které svou krásou a úžasnými interiéry připomíná, jak významným městem byla Praha už v minulosti, kam rád chodím na koncerty, kde jsem v kavárně před revolucí psával scénář filmu Zvláštní bytosti a kde obvykle probíhá zahajovací večer každého ročníku mého Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest.

close Františkánská zahrada info Zdroj: DENÍK/ Klára Cvrčková zoom_in

Františkánská zahrada

Je pro mě v centru města jedním z mála míst, kde mohu naplno pocítit všechna roční období a vůně nejen z květin, ale i z její bylinné zahrádky…

close Náplavka. info Zdroj: DENÍK/ Dimír Šťastný zoom_in

Náplavka

Miluji jarní, letní a podzimní večery u Letenského zámečku, v Riegrových sadech, na Střeleckém ostrově nebo na Parukářce, ale jen tady večer hraje i živá hudba a nabízí se tak pestrý rozsah občerstvení. Navíc má sobotní farmářský trh, kam rád chodím na tlustý makový závin, kde jen tenké těsto drží jeho bohatou náplň…

close  Otočná hlava Kafky u Quadria info Zdroj: DENÍK/ Klára Cvrčková zoom_in

Otočná socha Franze Kafky u Quadria

Praha stále žije hlavně ze své historie. Nedávná minulost i současnost její obraz zatím moc neobohatily. Vedle Tančícího domu je pro mě otočná socha Davida Černého nad stanicí metra Národní třída jedním z těch počinů, které Prahu přibližují k současným světovým metropolím.

close Cafe Café info Zdroj: DENÍK/ Klára Cvrčková zoom_in

Cafe~Cafe

Moje nejoblíbenější kavárna, na jejíchž dortech jsem se stal závislý. Kdysi jsem ji křtil a přál jí úspěch. Je totiž nedaleko mého bytu a věděl jsem, že kolem ní budu denně nejen chodit, ale že se stane i místem mých schůzek.

Čtěte také: Tomáš Halík: Jaká místa mám v Praze rád