U prvního setkání na začátku prosince byli odvážnější k seznámení naslepo ženy. „Přišlo jich dvacet, ale pouze dvanáct mužů. Stejnou akci pro křesťany jsme dokonce pro nezájem mužů museli zrušit,“ sdělila Lenka Černá z pořádající agentury Excellent Plzeň.

Ženy mají dominanci

Podle psychologa Karla Humhala větší zájem žen o projekt Fér rande potvrzuje, že toto pohlaví je silnější než mužské. „A proto jsou ženy ve vztazích i v jejich navazování dominantnější,“ vysvětlil Humhal, podle kterého mozek žen pracuje lépe než ten mužský, jelikož má více nervových spojení mezi oběma mozkovými polokoulemi. Organizátoři Fér rande přesto doufají, že nezadaní pražští muži odhodí ostych a příští neděli na Brumlovku dorazí. Kromě krátkých rozhovorů je čeká také hudebně-taneční program, při němž se mohou účastníci ještě více poznat.

Nejbližší Fér rande pro nezadané muže (26 - 35 let) a ženy (24 - 33 let) se uskuteční v restauraci Maranatha v BB Centru na Brumlovce 2. prosince v 16 h (pro křesťany) a v 19 h. Více informací je na webových stránkách www.fer-rande.cz.