„Vendulku k nám odložili majitelé ve špatném stavu, s těžkou cukrovkou, akromegálií, hnisavým výtokem a krví v moči. Strávila týden na hospitalizaci, podstoupila kastraci, která pomohla se stabilizací cukru v krvi. Dnes je třeba pouze dodržovat dietu, občas kontrolovat cukr v moči a v případě zvýšených hodnot podat injekčně inzulin,“ uvedla Hana Tesařová z libeňského útulku.

Fence hrubosrstého jezevčíka je již 10 let, ale i přesto je stále milá a mazlivá. „O mazlení si aktivně říká,“ dodala Hana Tesařová. Vendy nepotřebuje ani moc pohybu, tudíž se perfektně hodí i do města. Nové lidi i změny prostředí ji nedělají problém, a dokonce se snese i s ostatními psy.

„Hodí se pouze do bytu k lidem, kteří budou schopni dodržovat dietu a v případě potřeby fence podají inzulin. Pořízení psa je velkým krokem, který vám zasáhne do života v mnoha směrech, to je nutné si před pořízením psa dobře uvědomit. Pokud byste si Vendy rádi osvojili, volejte na telefonní číslo 724 526 537,“ uzavřela Hana Tesařová.