Nová Fabia Combi bylave čtvrtekpoprvé na české půdě vystavena na výstavišti v Holešovicích. V rámci autosalonu Autoshow, který trvá do neděle, tak můžete vidět nástupce modelu, který si koupilo přes 630 tisíc motoristů. Design nového kombíku navazuje na model hatchback s řadou praktických a komfortních prvků.

Vůz je určený zejména pro rodiny, ale i pro podnikatele (možnost přestavby na skupinu N1 s odpočtem DPH). Více místa v kufru Škodovka má dostatečný prostor pro cestující na zadních sedadlech, větší zavazadlový prostor (480 l/1460 l) a množství odkládacích prostorů. Materiály použité v interiéru jsou kvalitní, roleta pro zakrytí zavazadlového prostoru se ovládá stejně jako u větší Octavie Combi. V základním provedení Classic je ABS i MSR a brzdový asistent Dual Rate, čtyři airbagy (řidiče, spolujezdce i dva boční airbagy), posilovač řízení a dělená zadní sedadla v poměru 60/40. Prodej nové Fabie Combi bude v ČR oficiálně zahájen 15. ledna 2008.

close zoom_in

Vůz, který byl poprvé představen v září na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu, bude v základní verzi Classic s motorem 1,2 HTP/44 kW stát 285 900 korun. Model s nejvyšší výbavou Elegance začíná na 371 900 Kč. Na výstavě se představil také americký Mosler 900S s maximální rychlostí 320 kilometrů v hodině, který dokáže zrychlit na 100 kilometrů v hodině za 3,1 vteřiny, což je o 1,1 vteřiny méně než u Ferrari 575 Maranello nebo Porsche 911 Turbo. Vůz lze pořídit za 5,2 milionu korun. Ještě hlouběji do peněženky by musel sáhnout zájemce o C8 Spyder od nizozemského výrobce formulí Spyker. Výkonný roadster vyjde na 7,3 milionu korun.