„Unikátní videozáběry z hlavního města Prahy, státního zámku Lednice nebo dominanty jižní Moravy – Pálavy uvidí na komunikačních kanálech Red Bull Racing milióny zahraničních turistů,“ uvedla mluvčí Czechtourism Ivana Vejvodová.

Spolupráce CzechTourism a Red Bull začala zhruba před půl rokem a byla pod přísným informačním embargem. Ve spotu mimo jiné účinkují také české a slovenské mezinárodně uznávané osobnosti – biatlonistka Markéta Davidová, vítěz Red Bull Air Race a elitní pilot Martin Šonka a slovenský rapper Rytmus.

| Video: Youtube

Z Prahy legendární skotský pilot zamíří na jižní Moravu, kde projíždí okolo zámku v Lednici na Břeclavsku a objeví se také mezi vinohrady. Monopost F1 se ale projede i po mostu přes Nové Mlýny. Z České republiky pak zamíří na Slovensko.

Zajímavost? Ve skutečnosti finální natáčení začalo na Slovensku. „Mít letící letadlo jen pár metrů nad svou hlavou byla výjimečná příležitost, kterou člověk jen tak nezažije,“ podotkl bývalý slavný pilot David Coulthard. 

F1 na cestách
Formule 1 týmu Red Bull Racing v sérii Road Trip již zavítala například na nejznámější místa v USA nebo v Nizozemsku. V USA vyrazila ze San Francisca a přes Las Vegas projela údolím Monument Valley v Arizoně a přírodními parky Colorada, aby zakončila jízdu na písečných plážích v Miami. V Nizozemsku se vydala z přístavu v Rotterdamu úzkými holandskými uličkami a přes květinové skleníky a písečné duny až na vyhlášený závodní okruh Zandvoort. Jako další destinaci si tým Red Bull Racing vybral Česko a Slovensko – dvě země plné kulturního a přírodního bohatství.

Fotogalerie: Mikulov z dronu