„Nechceme, aby se senioři starší osmdesáti let tlačili ve velkokapacitních očkovacích místech. Je proto třeba rychle zřizovat další,“ vysvětluje místostarosta Ondřej Rut. Radnice proto žádá krajského koordinátora a ministerstvo zdravotnictví, aby nové očkovací místo co nejrychleji schválili, zařadili do centrálního rezervačního systému a uvolnili do něj vakcíny. 

Radnice sázela stromy za narozené děti
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila v rámci projektu „Stromy za narozené děti“. Po výsadbě, která byla vzhledem k aktuální situaci neveřejná, dostali rodiče informaci o místě a druhu vysazené dřeviny, fotografii stromku a cedulky se jmény dětí. Nejvíce nových stromů je na Zahradním Městě, konkrétně dvacet. Z konkrétních veřejných prostranství zaměřila městská část pozornost především na Kubánské náměstí.

Oborou Hvězda se prohánějí divočáci
Na území hlavního města je stále častěji možné narazit na divoká prasata. Velkou pozornost vzbudila zvířata minulý víkend v oboře Hvězda, kde se proháněla přímo mezi lidmi. Vedení šesté městské části proto vyzývá veřejnost k tomu, aby při procházkách lesy a oborami byla více opatrná. „Je potřeba zvýšené ohleduplnosti,“ uvedla radnice na svém facebookovém profilu. U vstupů do přírodních lokalit je podle ní nicméně aplikován pachový ohradník, tak aby ke kontaktům mezi lidmi a zvířaty docházelo co možná nejméně. Situaci v oboře i jinde monitorují Lesy hl. m. Prahy, které území spravují.

Legendární Expo 58 mění majitele
Budova Expo 58 na Letné je prázdná a čeká na nového nájemce. Stavbu, jež vznikla pro světovou výstavu v Bruselu jako součást Československého pavilonu a sloužila jako restaurace, donedávna obývali zaměstnanci komunikační agentury Havas Prague. Ta se ale nedávno přestěhovala. Podle informací deníku Blesk budovu od firmy A.I.V. kupuje známý galerista a ředitel společnosti Adolf Loos Apartment and Gallery Vladimír Lekeš. Ten to ale popřel. O budoucnost unikátní budovy se zajímala i radnice sedmé městské část. Podle starosty Prahy 7 Jana Čižinského v ní chce nový majitel udělal galerii a výstavní prostor pro začínající umělce v kombinaci s kavárnou.