Největší fanzóna vyrostla ve Žlutých lázních. Vstup do areálu je zdarma. Fotbaloví nadšenci mohou zápasy sledovat na třech velkoplošných obrazovkách ve venkovních prostorách. Další se nacházejí v místních barech. Zápasy českého týmu tu bude komentovat moderátor Leoš Mareš, režisér Jakub Kohák a bývalý fotbalista Petr Švancara. Na fanoušky v lázních čekají i doprovodné atrakce jako simulátor kopu, fotbalová klec či rodeo.

Ožijí zahrádky, možná i Staroměstské náměstí

Za promítacími plátny nemusejí fanoušci vyrazit jen k Vltavě. Místo pro milovníky kopané s velkoplošnou obrazovkou a občerstvením vyrostlo také nedaleko stanice metra Prosek. Tam by se podle organizátorů mělo vejít až 1200 diváků.

Sportovního přenosu na velké obrazovce se dočkají fanoušci i na zahrádkách v Riegrových sadech. Utkání zhlédnou stovky diváků.

Sledování utkání slibuje podnik Hard Rock Cafe pár desítek metrů od Staroměstského náměstí nebo třeba Malešický mikropivovar.

Pražané v náš postup nevěří

„Utkání budeme sledovat v hospodě s přáteli, případně sami doma," shodují se Pražané oslovení Deníkem. Že by reprezentanti postoupili, si však nemyslí. Pokud se jejich odhady ukážou jako liché, mohla by se v centru metropole objevit velká obrazovka.

„Pokud Češi postoupí někam dál, budeme uvažovat o případné instalaci velkoplošné obrazovky na Staroměstském náměstí," řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Obdobně Praha přistoupila k zápasům nedávného mistrovství světa v hokeji, kde ale český tým do semifinále nepostoupil.

Anketa: Máte v plánu sledovat EURO 2016? Jak si myslíte, že dopadne český tým?

Jiří Gabriel: EURO budu sledovat částečně v hospodě a částečně v místě dění. Dnes odlétáme s kamarády do Francie, kde budeme až do 17. června. Stihneme dva zápasy české reprezentace. Určitě to bude neopakovatelný zážitek. Když vyjde čas, tak v Praze zkusím i fanzone. Jinak si myslím, že nároďák postoupí ze skupiny a následně vypadne.

Kateřina Hortenská: Ke sledování fotbalu mě nutí přítel, fotbalový fanoušek. Takže během EURA budu povinna koukat s ním. Zápasy budeme sledovat doma, jelikož máme dvě malé děti. Myslím si, že naše reprezentace není tak slabá, jak se o ní povídá. Už jen dostat se na EURO je úspěch. Přála bych si, abychom vyhráli. A jestli nevyhrajeme, poslední nebudeme.

Kheniche El Mahdi: EURO sleduji doma na internetu. Snažím se koukat ještě před samotným začátkem na statistiky a rozhovory. Osobně fandím Francii, jelikož jsem z Alžírska. Takže s Francouzi máme společnou řeč. Hned druhým oblíbeným týmem jsou Češi. Myslím si, že český tým postoupí do osmifinále a tam skončí. Francie bude na třetím místě.

Pavel H.: Sleduji ho od samého počátku. Koukám na přípravu naší reprezentace, i na rozhovory. Až EURO začne, budu zápasy sledovat všude, doma i v hospodě. Rád bych se šel podívat i do fanzone do Žlutých lázní. Je skvělé, že na EURO Češi postoupili přes Holanďany. Když se reprezentaci podaří dostat z těžké skupiny, tak už určitě vyhrajou.

Rudolfa B.: Fotbal nesleduji vůbec. Sport mě absolutně nezajímá, nejsem fotbalový ani sportovní fanoušek. Ale kdyby náš tým postoupil a měl se prát o finále, určitě bych reprezentaci podporovala. Alespoň bych si koupila noviny, nebo bych sledovala televizní zprávy, abych se dozvěděla to nejpodstatnější. Nic víc mě ani nezajímá.

Matěj Š.: Nejsem skalní fanoušek, ale na zápasy národního týmu koukat budu. Na zápasy se podívám v hospodě s kamarády. Přál bych týmu, aby postoupil ze skupiny a zápasy vyhrával i v osmifinále, ale spíš celou situaci vnímám negativně. Odhady, že náš tým je slabší, budou pravdivé. Spíš jsem fanoušek hokeje, takže to neumím pořádně posoudit.

Čtěte také: Velkoplošné projekce zápasů fotbalového ME chystají v řadě měst